5 хвилин тому! Повертаємо Крим – Зеленський врізав: РФ трясе, світ з нами! Історична подія, браво
Президент Володимир Зеленський заявив, що метою проведення Кримської платформи є повернення окупованого Росією півострова до складу України. Саміт відбудеться 23 серпня 2021 року.
Під час заходу наша держава разом з партнерами підпише декларацію про спільні домовленості та наміри. Про це глава держави повідомив 2 серпня, представляючи програму святкування 30-річчя Незалежності.
“Ми повертаємо Крим у світовий порядок денний, щоб повернути додому – в Україну. Треба назавжди забути, що Україна забуде про Крим. Україна не підійматиме питання Криму тільки в одному випадку, коли буде підіймати прапор України в Криму”,– сказав президент.
Володимир Зеленський додав, що нині свою участь у саміті на сьогодні підтвердили 29 країн. Зокрема:
США, Велика Британія, Польща, Туреччина, Франція, Німеччина, Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея, країни Балтії та інші.
За його словами, теж буде багато країн Європейського Союзу, це “великий, але не остаточний список”.
До слова Еміне Джапарова зазначила, що Декларація кримського саміту на фінальній стадії.
“Документ зафіксує формат кримської платформи як діалоговий майданчик, засудить злочини РФ”, – повідомила вона.
Джапарова зазначила, що спільна декларація, це такий майданчик, де країни консолідуються з Україною навколо стратегічного бачення.
“Для нас кінцева мета – деокупація і країни консолідуються навколо того, як це має відбуватися“, – повідомила вона.
Своєю чергою, Глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав західних партнерів України визначити чітку дорожню карту вступу України до НАТО та ЄС.
Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться у статті міністра для видання Foreign Affairs, переклад якої опублікований на сайті МЗС України в понеділок.
Кулеба підкреслив, що геополітична конструкція “пострадянський простір”, яку використовують західні країни для позначення регіону від Центральної Європи до Центральної Азії, застаріла, і прийшов час замінити таке бачення. У статті міністр наголосив, що Україна є частиною Заходу, і НАТО та ЄС мають сприймати її саме так.
“У випадку України йдеться насамперед про інституціалізацію місця нашої держави у західному світі. Час США та європейським союзникам врешті визначити чітку дорожню карту вступу України до НАТО та ЄС”, – пише Дмитро Кулеба.
Міністр підкреслив, що США та їхні західні партнери мають можливість розробити амбітну стратегію щодо регіону, яка передбачатиме особливу політику з урахуванням обставин окремих країн і блоків.
“У випадку України та Грузії головним пріоритетом має бути просування на шляху вступу наших країн до НАТО”, – зауважив Кулеба, додавши, що обидві країни вже беруть участь у діях НАТО як партнери з розширеними можливостями, а разом із Болгарією, Румунією та Туреччиною Україна та Грузія роблять критично важливий внесок у безпеку Чорноморського регіону.
Крім безпекової взаємодії, Україна та Грузія також віддані подальшій економічній та політичній інтеграції з Європою. Свідченням цьому є утворення “Асоційованого тріо” разом з Молдовою, яке декларує мету набуття членства трьох країн в Європейському Союзі.
Міністр підкреслив, що Україна повністю віддана пришвидшенню внутрішніх трансформацій, що відповідає очікуванням її європейських і трансатлантичних партнерів, однак, за його словами, “зусиль України не буде достатньо для успіху без сильної підтримки з боку ЄС, НАТО і їхніх держав-членів”.
“Наші кроки мають бути взаємними, а робота на досягнення мети вступу України в обидві організації має бути спільною. США та Європа мають визнати, що Україна є невід’ємною частиною Заходу. Лише тоді наші нинішні зусилля не будуть даремними”, – резюмував міністр.
Джерело: korupciya.com