Зеленський виступив з заявою. Підтримка турецьких партнерів: отримаємо бойовий корвет. Перший корпус вже закладено
В українських військових з’явиться власний бойовий корвет на озброєнні. Упродовж найближчих 4 років військо-морські сили можуть отримати нове судно.
Це анонсував український президент Володимир Зеленський під час урочистостей до Дня ВМС України. 4 липня він прибув з офіційним візитом в Одесу, пише 24 канал.
Глава держави, зокрема, підкреслив, що турецькі партнери активно підтримують розвиток корабельного складу Військово-Морських сил України.
“Перший корпус нашого сучасного корвету вже закладений у Туреччині. Він буде добудований в Україні до кінця 2023 року”,– запевнив Зеленський.
Саме закупівля та будівництво ракетних катерів та корветів є одним з основних напрямків, які планують розвивати у ВМС у 2021 році. Про це раніше розповів контрадмірал Олексій Неїжпапа.
Нагадаємо, Україна планує посилити ударні спроможності Збройних сил у 2021 році. Зокрема, Командування Військово-морських сил ЗСУ хоче отримати 3 дивізіони берегових мобільних комплексів “Нептун”.
Також Військові-морські Сили ЗСУ планує закупити протимінні кораблі. Про це на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Безпека країни” розповів командувач ВМС ЗСУ контрадмірал Олексій Неїжпапа.
Він назвав 3 основні напрямки, які планують розвивати у ВМС у 2021 році. Зокрема мовиться про:
- закупівлю та будівництво ракетних катерів та корветів;
- закупівлю протимінних кораблів, комплексів та систем;
- набуття патрульних спроможностей.
Неїжпапа наголосив, що у 2020 році на озброєння ВМС надійшов зразок ракетного комплексу берегового базування “Нептун”. Цей ракетний комплекс спроможний знищувати надводні цілі противника на відстані понад 200 кілометрів, пояснив він.
Командувач ВМС повідомив, що особовий склад здійснив підготовку на навчальному бойовому зразку техніки. У складі Військово-морських сил буде перший дивізіон берегового ракетного комплексу “Нептун”.
“До 2025 року, ми плануємо мати 3 таких дивізіони, які будуть спроможні знищувати надводні цілі як в Азовській, так і Чорноморській операційній зоні”, – запевнив Неїжпапа.
На думку командувача, варто об’єднати зусилля Мінінфраструктури та Держприкордонслужби, бо ці структури мають свої системи виявлення водних цілей.
Неїжпапа розповів, що у Кабміні вже ухвалили рішення щодо затвердження концепції програми єдиної державної системи висвітлення надводної та підводної обстановки. Він вважає, що у найближчі 2 місяці ця програма почне діяти.
Джерело: korupciya.com