Здають позиції? Жеstь nlд Куп’янськ0м – оnерацlя почалась: 120 тисяч на місто. Екстрено з міста!
Найважча обстановка на фронті — на Куп’янсько-Лиманському напрямку, але Збройні сили України (ЗСУ) тримають там оборону і ні про яку здачу позицій не йдеться. Про це сьогодні, 14 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
“На Куп’янсько-Лиманському напрямку найважча обстановка. Але всі повідомлення про прорив українського фронту і просування окупантів углиб українських територій не відповідають дійсності. Ситуація важка, але вона перебуває під контролем Генштабу ЗСУ. Ні про яку здачу українських позицій не йдеться”, — сказав він.
Військово-політичний аналітик зазначив, що максимальне на що здатні російські війська, це тактичне просування вглиб українських територій до 150 метрів.
“Українські Збройні сили на цій ділянці, попри зосередження понад 120 тис. особового складу і 900 танків, демонструють успішний характер активної оборони”, — заявив він.
На думку Снєгирьова, головна мета ЗС РФ на Донеччині — спроба просування в бік Ізюма і спроба створення ударного угруповання, яке має нависнути над флангами Сил оборони України.
“Я нагадаю, що 2022 року Ізюмське угруповання ЗС РФ вважалося одним із найчисельніших і найбоєздатніших. Завдання було спробувати створити широке оперативне оточення ЗС України, зосереджених у Донецькій області. Зокрема, стояло завдання просування безпосередньо до Слов’янська. На мій погляд, вони спробують відтворити події 2022 року і, відповідно, вирішити поставлені завдання щодо повної окупації Донецької області”, — пояснив аналітик.
Він додав, що станом на сьогодні близько 50% Донецької області контролює українська армія.
“Говорити про практичну реалізацію сценарію [російських окупантів] немає жодних підстав, — Збройні сили України демонструють успішний характер активної оборони, на окремих ділянках успішно контратакують. Зокрема йдеться про Сватівську ділянку Куп’янського напрямку, а в районі Кармазинівки ми відкинули окупантів із так званого плацдарму. Це свідчення того, що ЗС України можуть не тільки активно оборонятися, а й успішно контратакувати. Так, деокуповані населені пункти — Надія та Новоєгорівка. ЗС України просуваються вглиб тимчасово окупованих територій у напрямку Кармазинівки та Сергіївки”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.
На Сході російські військові сформували досить потужне наступальне угрупування – близько 20 тисяч солдатів.
Про це в ефірі “24 Каналу” розповів військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці, засновник БФ “Закриймо небо України” Ігор Романенко.
Перше завдання росіян – воєнно-політичне
Загарбники намагаються повністю захопити адміністративні кордони Луганської та Донецької областей. Дії цього угрупування простежуються від Куп’янська до Кремінної, Вугледара.
Владімір Путін розуміє, що російська армія немає жодних переваг у війні. Тому разом із союзниками докладають зусиль, аби на переговорах легалізувати захоплені українські території. Мовиться про Херсонську та Запорізьку області, Донбас, а також Харківську область.
Друге завдання росіян – стратегічне
Загроза залишається на Куп’янському напрямку. Ворог намагається змусити українське керівництво зупинити наступ шляхом застосування стратегічних резервів, які готували для наступальних дій на Півдні.
Фронт – дуже великий, 1,5 тисячі кілометрів. Ворог розуміє, що треба розтягувати наші сили по всьому фронту, щоб ми залучили стратегічні резерви, – зауважив Ігор Романенко.