Вже зараз! Міжнародний скандал – Зеленський в ярості. Це сталось: Кремль пішов ва-банк. Ганьба на весь світ

Окупанти в Криму чинять тиск на затриманих кримських татар, заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Особливої ​​уваги потребує ситуація з Азізом Ахтемовим та Асаном Ахтемовим. Вони «погодилися» на адвокатів за призначенням, тобто підконтрольних окупаційній «владі». Про це Чубаров написав на своїй сторінці в Facebook.

Їх катують фізично і на них чинять психологічний тиск для того, щоб вони зізналися в злочинах, яких не робили, і обмовили при цьому інших, — повідомив глава Меджлісу.

Сполучені Штати закликали Росію негайно звільнити затриманих останніми днями кримських татар, а також усіх українських політв’язнів.

Ми засуджуємо вчорашній арешт Федеральною службою безпеки Росії Нарімана Джеляла та інших кримськотатарських активістів, — заявили на сторінці посольства США в Україні.

Сам же президент України Володимир Зеленський пов’язує нову хвилю затримань кримських татар в анексованому Росією Криму з початком роботи “Кримської платформи”. “Окупанти в Криму знову вдаються до переслідувань кримських татар. У їхніх будинках відбуваються чергові обшуки та затримання. Вже забрали Нарімана Джелялова, першого заступника голови Меджлісу. Так РФ реагує на початок роботи “Кримської платформи”. Всі затримані повинні бути звільнені!”, – написав він у Twitter у суботу, 4 вересня.

Раніше постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич повідомив, що в першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова відбулися обшуки, його відвезли в невідомому напрямку. В МЗС України уточнили, що співробітники ФСБ вранці 3 вересня затримали Ельдара Одаманова, вночі 4 вересня – Азіза Ахтемова, Асана Ахметова та Шевкета Усеїнова. Вранці 4 вересня був затриманий Наріман Джеляль.

В Кримській правозахисній групі повідомили, що родичі та адвокати затриманих “подали заяви до різних де-факто правоохоронних органів, однак жоден із них не повідомив про місцезнаходження зниклих”. “Такі дії окупаційної влади можуть кваліфікуватися як насильницьке зникнення, оскільки силові структури позбавляють затриману особу засобів зв’язку зі своїми рідними та адвокатами, внаслідок чого існує реальна загроза їхньому здоров’ю та життю”, – зазначається в заяві групи, оприлюдненій у соцмережі Facebook.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговим рейдом незаконних обшуків і затримань жителів різних районів Криму 3 і 4 вересня. МЗС України вимагає від Росії негайно звільнити затриманих п’ятьох осіб, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України.

Також, сьогодні у Києві біля посольства Росії зібрались люди, аби продемонструвати підтримку кримським татарам. Їх затримали напередодні в окупованому Криму.

На акцію під посольством держави-агресорки прийшли десятки людей. Вони показали російським дипломатам плакати з написами “Ні – репресіям”, “Путін – вбивця”.

Вимога демонстрантів чітка – звільнити 5 викрадених кримських татар та усіх бранців, яких незаконно ув’язнила Росія.

Мовиться про затриманих: Ельдара Одаманова, Нарімана Джеляля, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова і Шевкета Усеінова. Їх обшукали та відвезли у невідомому напрямку. Рідні та адвокати б’ють на сполох та роблять спроби знайти зниклих.

Як би там не було, Євросоюз буде підтримувати цілі «Кримської платформи», говорить верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель.

На думку дипломата, яку він висловив в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода, санкції залишаються дієвим інструментом у протистоянні з Росією, а Україні варто й надалі втілювати в життя реформи та підсилювати інтеграцію із Європейським союзом.

– Євросоюз – найміцніший та найнадійніший партнер України, він залишаться відданим ідеї зміцнення політичної співпраці та економічної інтеграції із Україною. Це тривалий процес, який не має встановленої кінцевої дати.

Боррель зазначив, що Міжнародний саміт «Кримської платформи» минулого понеділка став потужним сигналом про те, що Крим залишається актуальною проблемою в міжнародному порядку денному.

Євросоюз був представлений на найвищому рівні – саміт відвідали голова Європейської ради Шарль Мішель і виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс. Захід відвідали представники усіх країн-членів ЄС, багато з яких – посадовці дуже високого рівня.

Євросоюз й надалі висловлює чітку підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Не має бути ніяких сумніві: Крим – це Україна.

Разом з нашими міжнародними партнерами ми продовжимо підтримувати стійкість України, а Євросоюз не визнає незаконної анексії Криму й Севастополя Росією. Ми подовжили санкції за цю незаконну анексію проти неї ще на рік, до 23 червня 2022 року.

Також саміт «Кримської платформи» став важливою подією для роздумів про те, що ще ЄС та інші міжнародні партнери можуть зробити для підтримки людей, які страждають через жахливу ситуацію з правами людини на півострові.

Україна може розраховувати, що підтримка постраждалого від конфлікту населення залишається для Євросоюзу пріоритетом.

Це включає заходи щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам, посилення інформаційної безпеки в Україні, особливо в регіонах, які постраждали від дестабілізуючих дій Росії, а також реінтеграції ветеранів.

Як у наших двосторонніх контактах, так і на міжнародних форумах ми й надалі будемо нагадувати про порушення прав людини, зокрема кримських татар, про політичні переслідування, примусовий призов на військову службу і мілітаризацію півострова Росією. Ми будемо підтримувати досягнення цілей «Кримської платформи».

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *