Вже сьогодні! З нафтовим ембарго: Єрмак повідомив – шостий пакет санкцій узгодять. Деталі!

Шостий пакет санкцій проти Росії може бути узгоджений Євросоюзом вже сьогодні, 30 травня.

Про це повідомив очільник Офісу президента України Андрій Єрмак.

“ЄС може узгодити шостий пакет санкцій вже сьогодні. Як повідомив голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель, були складні переговори, але рішення необхідно ухвалювати, включно з ембарго на російську нафту”, – написав він.

Керівник ОП зазначив, що для ЄС важливо продемонструвати сильну позицію, оскільки головна мета Росії – розколоти єдність і використати це як слабкість Євросоюзу. Єрмак додав, що цього не можна допускати.

Варто зазначити, що у ЄС останніми днями не могли досягнути згоди щодо шостого пакету санкцій проти Росії через вимоги Угорщини, яка виступила проти включення до списку нафтового ембарго. Також ЗМІ писали, що ще однією причиною стало те, що деякі країни ЄС не хочуть забороняти продавати росіянам нерухомість в Європі.

Нагадаємо, через позицію Угорщини щодо нафтового ембарго лідери деяких країн Євросоюзу пропонують заборонити імпорт нафти з Росії, яка транспортується морем, а постачання через трубопроводи – тимчасово дозволити.

Додамо, Боррель сподівається на домовленість щодо нафтового ембарго до початку саміту ЄС. Він підкреслив, що шостий пакет санкцій потрібно ухвалювати. А найважливішим його пунктом є саме нафтове ембарго щодо Росії.

«Нам потрібно ухвалити рішення одноголосно. Вчора вдень, а також сьогодні вранці були важкі переговори», – підкреслив Жозеп Боррелль під час ефіру телеканалу France Info.

Дійти певної згоди вдалося завдяки низці маніпуляцій і правок. Так, до кінця року Росія не зможе постачати свою нафту до країн ЄС до кінця 2022 року. Натомість у неї буде можливість це робити завдяки нафтопроводу “Дружба”. Саме через нього Угорщина, Словаччина та Чехія отримують нафту від країни-агресорки.

Таке рішення, підкреслив Боррель, дозволило врахувати потреби кожного члена ЄС. Таким чином ці три держави, які споживають від 7 до 8% російської нафти, матимуть “додатковий час для коригування”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *