Війна! Смешко влетів – потрібно готуватись, ми в лещатах. З усіх боків – не пропустять, дамо відсіч

Росія може напасти на Україну з трьох боків, із Білорусі зокрема. Таку думку колишній голова Служби безпеки України Ігор Смешко висловив в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Фактично наш кордон є новою військовою небезпекою. Ми підковою вже оперезані. І не забувайте, що білоруська армія історично проходила вишкіл у Росії. Ми фактично вже в лещатах. На території Білорусі вже й так була створена військово-повітряна база, що має запасне озброєння для наступальних операцій на прибалтійському напрямку та українському. А зараз вже перейшло у площину спільних навчань і вдосконалення навичок як єдиного механізму”, – сказав він.

Ексголова СБУ вважає, що в російсько-білоруських військових навчаннях “оборонного нічого немає, там усе наступальне”.

“Негайно потрібно відпрацьовувати концепцію, яка конфігурація наших збройних сил буде в оборонній операції, якщо ми будемо атаковані з трьох напрямків цих лещат. Які у нас сили, якщо в нас союзників немає? Яка повинна бути глибоко ешелонована оборона? Потрібно готувати до цієї операції, щоб було завдано такої шкоди наступальним частинам, що довго продовжувати не змогли б”, – пояснив Смешко.

За його словами, “завоювати та тримати під контролем найбільшу територію Європи з 40-мільйонним населенням для країни, де 140 млн населення і максимум 150 тис. підготовлених, – неможливо на довгу перспективу, це катастрофа”.

“Але нам від цього не легше”, – підкреслив Смешко.

До слова, раніше Президент України Володимир Зеленський допустив можливість повномасштабної війни з Росією. Утім, якщо це дійсно станеться, на думку українського лідера, це може стати найбільшою помилкою РФ.

Про це завив президент України Володимир Зеленський під час виступу на Ялтинській міжнародній конференції (YES).

“Вважаю може бути. Так і є. Мені здається, що 2014 рік – це був таким “кроком вперед” в цьому питанні з боку Росії. І потім, слава Богу, завдяки українцям кроком назад. Їх було зупинено. Хоча, сказати, що через погрози, що Україна вступить до НАТО, до ЄС – ні. В 2014 році я не пам’ятаю великих погроз, що Україна вступить до НАТО. Тому потенціал в цій темі є. Вважаю, це буде найбільша помилка РФ, вважаю, що після цього ніколи не буде існувати сусідства Росії, України, Білорусі. Я вважаю, що світ вже змінився, тому це найстрашніше, що може бути. Я як людина, як українець, як громадянин можу уявити собі… Але, на жаль, є така ймовірність”, – висловився Зеленський.

Окрім того, Збільшення мобілізаційного резерву в Росії та зміна схеми залучення резервістів може свідчити про підготовку військово-політичного керівництва країни до великої війни із відповідними наслідками. Таку думку у своїй колонці на сайті Republic висловив російський військовий експерт Олександр Гольц.

На його думку, про можливі войовничі плани російської влади може свідчити запровадження у країні принципово нової схеми формування мобілізаційного резерву.

На сьогодні в РФ діє ще радянська система, коли резервістами фактично є всі громадяни, хто проходив службу та перебуває на військовому обліку. Головний її недолік полягає в тому, що з роками рівень кваліфікації таких резервістів знижується.

Нова схема, яка запроваджується одразу у багатьох регіонах РФ, передбачає підписання резервістами контрактів, залучення їх до регулярних зборів та військових навчань і, як кінцеву мету, формування в країні резерву з громадян у «найбільш мобготовому стані».

«Найгіршим варіантом створення БАРСу (нового виду резерву – ред) є можливість того, що мобрезерв поспішно створюють, плануючи почати за півтора-два роки великі бойові дії. З усіма наслідками, що випливають, для росіян», – вважає Гольц.

«Найоптимістичнішим є, звичайно, припущення, що російська влада веде підготовку до того, щоб через 2-3 роки (якраз до президентських виборів) зробити подарунок народу та скасувати обов’язковий призов до збройних сил. Якщо так, то можна очікувати відродження ще однієї ініціативи, яка обіцяла чимале полегшення армійського тягла хоча б для частини наших громадян», – додає військовий експерт.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *