В ці хвилини! Зеленський дотис – Путін в пастці. Просто з Ватикану – не залишили шансів. Історичний шанс

Заявляючи закордонним ЗМІ про можливу зустріч з президентом РФ В.Путіним у Ватикані, Президент України В.Зеленський показує Заходу, що Україна готова до переговорів – це опоненти і союзники не хочуть з українською державою конструктивно обговорювати врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це в коментарі ГолосUA повідомив політолог Олексій Якубін.

«Я думаю, одна з цілей В.Зеленського, який за останній час прокоментував тему зустрічі з президентом РФ В.Путіним кільком закордонним ЗМІ, показати закордонним політикам, що український Президент готовий спілкуватися з усіма, з ким потрібно для врегулювання конфлікту на Донбасі. Також він намагається показати, що відсутність прогресу в «нормандському форматі» і в реалізації «Мінських угод» це проблема, пов’язана з тим, що з Україною не хочуть домовлятися », – сказав політолог.

А.Якубін також висловив думку, що В.Зеленський намагається до Заходу донести ще один меседж: про те, що українська сторона в питанні Донбасу – здатність домовлятися і готова до діалогу.

«В ході спілкування із зарубіжними ЗМІ Зеленський також показує Заходу, що він особисто конструктивно налаштований і готовий до переговорів по Донбасу де завгодно – на всіх світових майданчиках, у всіх форматах», – сказав політолог.

До слова, Президент України Володимир Зеленський вважає Ватикан ідеальним місцем для діалогу про мир – переговорів з російським президентом Володимиром Путіним. Те, що Апостольська столиця може стати місцем для врегулювання конфлікту між Росією і Україною, теоретично цілком можливо, враховуючи багатовікову історію папської дипломатії, пише “Німецька хвиля”.

Тільки за останні півстоліття Ватикан неодноразово включався в вирішення найбільш важких і кровопролитних конфліктів. Святий престол прагнув в таких випадках спонукати протиборчі сторони до діалогу. Головною метою було відновлення миру.

“Святий престол підтримує дипломатичні відносини як з Росією, так і Україною. Перспектива проведення переговорів з досягнення миру вимагає готовності обох сторін”, – так на запит німецьких журналістів відповіли в берлінській Апостольській нунціатурі – папському посольстві в Німеччині. Це означає, що такі переговори можуть відбутися, якщо обидві сторони будуть згодні зустрітися Ватикані.

Відомо, що з часів Першої світової війни одним з пріоритетів у зовнішній політиці Ватикану є підтримка і відновлення миру.

“Чи виявиться Святий престол корисним у відновленні миру в Україні і в якій мірі, покаже час”, – відзначили в папському посольстві в Берліні.

Католицька церква є єдиною в світі релігійної структурою, яка має власну дипломатичну службу. Тому “Німецька хвиля” попросила прокоментувати заяву українського президента про готовність зустрітися зі своїм російським колегою у Ватикані католицького священика, доктора філософії і фахівця в області комунікацій між церквою і суспільством отця Олександра Крилова:

“Складно судити чи зацікавить ця пропозиція Володимира Путіна. Відомо, що вона прозвучала без попередньої згоди Ватикану. Ми можемо поміркувати, чи цікава така можлива зустріч Ватикану, які позитивні і негативні наслідки такої зустрічі були б для Ватикану, що принесла б вона Святому престолу.

Перший аргумент, повинен бути, звичайно ж, духовний. Чи зможе така зустріч допомогти в зміцненні віри і духовності? Це питання я залишу відкритим. Аргументом за зустріч варто було б назвати прагнення Папи Франциска до досягнення миру і злагоди. Якщо така зустріч могла б дійсно розрядити обстановку і зміцнити мир, вона була б корисна. Вона могла б посилити політичний вплив Ватикану як держави і підкреслити значення ватиканської дипломатичної служби.

Разом з тим, можлива зустріч президентів Росії і України у Ватикані – захід досить гучний і в чомусь навіть театральний. Чи потрібен Ватикану зайвий шум? Що, якщо ця зустріч ні до чого не приведе або навіть посилить конфлікт? Посередництво Папи було б, звичайно, в цьому питанні бажане, але воно несе в собі серйозні ризики. Так що дипломатичній службі Ватикану є над чим подумати “.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *