В ці хвилини! Війна – Аваков прозрів. Зеленський наніс удару, прямо в кабінеті. Вичистити всіх: почалось
Президент Зеленський повідомив, що в Україні відбувається очищення правоохоронної системи. Глава держави запевнив, що наразі цей процес наблизився до “класного результату”.
Президент додав, що поки Україна досягла навіть кращого результату, аніж деякі країни Європи. Мовиться саме про очищення правоохоронної системи.
Зараз у правоохоронній системі йде реальний момент очищення. Ми близькі до класного результату,
– наголосив президент.
Зазначимо, що 13 липня Арсен Аваков повідомив про те, що покидає посаду міністра внутршніх справ. МВС Аваков очолював протягом 7 років. На зміну йому затвердили Дениса Монастирського – нардепа від “Слуги народу”.
Після відставки Авакова покинули роботу у міністерстві і заступник міністра Антон Геращенко та багаторічний радник Зорян Шкіряк.
Відбулись зміни і в кількох управліннях Нацполіції. Найгучніша відставка – голови поліції Києва Андрія Крищенка на початку серпня. Причин такого кроку Крищенко не назвав. Наступником його на посаді став Іван Вигівський.
На думку політолога Ігоря Чаленка, наразі українці спостерігають лише за початком масштабних кадрових змін у МВС, таку свобі своєрідну війну. Адже новий міністр Денис Монастирський як ставленик президента Зеленського мав погодитися на низку перестановок у відомстві.
Те що Авакова відправила у відставку, хоч і за його бажанням, не означає, що збережеться вся вертикаль, що була під ним. Сьогодні публічно подається такий собі меседж зменшення політичної ваги, яку мав Аваков. Чи дійсно це так, ми ще побачимо. Поки Аваков на відпочинку робиться все, аби урізати його можливості зберегти тіньову владу. Основну масу відставок, я думаю, ми побачимо до першої половини вересня.
Не думаю, що Монастирський буде довго на посаді голови МВС. Він може суто запустити зараз реформу, а тоді передати відомство комусь більш досвідченому в цій частині, а сам, наприклад, обійме посаду Генпрокурора, – припустив Ігор Чаленко.
Варто зазначити, що ще починаючи з липня, Володимир Зеленський взявся за повну зміну силового блоку – перестановки торкнулися СБУ, ЗСУ, МВС і Служби зовнішньої розвідки. За лаштунками залишаються справжні мотиви цих звільнень і призначень.
Зокрема, були звільнені перший заступник голови СБУ – керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України Руслан Баранецький, а на його посаду перевели заступника голови СБУ Сергія Андрущенко.
Перший заступник голови СБУ – начальник головного управління по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю Василь Малюк; начальник департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олексій Корнійчук; начальник управління Служби в Чернівецькій області Віталій Монастирецький.
Основною метою цих перестановок сайт президента називає “забезпечення готовності СБУ до системної трансформації, яка буде відповідати змісту реформи відомства”.
“Держава потребує набагато інтенсивнішої діяльності СБУ у виконанні поставлених законом завдань”, – цитує президента його інтернет-представництво.
“Друге завдання – суттєва активізація боротьби з контрабандою. Темп роботи проти контрабанди, який ми бачимо зараз, не може нікого влаштовувати”, – підкреслив Володимир Зеленський.
Чи звільнить чи звільнить Зеленський Баканова і Венедіктову? Очевидно що це друге питання на порядку денному.
Голова СБУ Іван Баканов – близький друг Володимира Зеленського. Те, що його зараз знизять на посаді, – сумнівно. Більш ймовірно, що йому можуть запропонувати посаду генерального прокурора або якусь ще більш впливову.
Про те, що зараз хитається крісло під генпрокурором Венедиктовою, поки теж нічого не говорить.
Найлегше було б припустити, що за кадровими змінами в силовому блоці може стояти просто бажання президента ще більше взяти його під свій безпосередній контроль. Але якось аж надто дивно збіглися в часі проведені з різних причин відставки, тому це пояснення здається занадто очевидним.
Тому варто поспостерігати, де незабаром спливуть звільнені силовики (не виключено, що їх “закинуть” в інші силові структури) і які рішення в міністерствах і відомствах підуть за новими кадровими призначеннями, пишуть журналісти.
Джерело: korupciya.com