Уд@р від НАТО! РФ в паніці – ж0рст0кі обмеження. Вже скоро – ізолювати агрес0р@!
На сьогодні рф вже не розглядається як партнер для НАТО, і це має буде чітко закріплено в новому Стратегічному компасі Альянсу. Про це заявив голова відомства канцлера ФРН, міністр в особливих справах Вольфганг Шмідт на конференції Європейської ради з міжнародних відносин у Берліні.
Політик сподівається, що на саміті НАТО в Мадриді буде прийнято «дуже добру концепцію Стратегічного компаса». Він нагадав, що стара стратегічна концепція, 2010 року, передбачала партнерство з рф.
«Цього вже не буде в оглядному майбутньому, адже сьогоднішня росія очевидно є агресивною імперіалістичною державою, а не партнером. І я не думаю, що ми колись повернемося до колишнього стану відносин з росією. Для нас це означає, що росія не буде надійним партнером», – сказав Шмідт.
Він також наголосив на важливості здобуття енергетичного суверенітету для Європи. В цьому контексті політик також порушив питання саміту ЄС, який відбудеться наступного тижня, та зазначив, що Німеччина вбачає свою роль у тому, аби подбати про досягнення компромісу та досягнення спільної точки зору в ЄС. За його словами, канцлер ФРН Шольц планує підтримати надання Україні статусу кандидата у члени ЄС.
«Треба визнати, що європейське майбутнє – це питання нашого сусідства», – сказав Шмідт, наголосивши на необхідності внутрішніх реформ у ЄС.
Він також зауважив: «Якщо подивитися в майбутнє, коли Україна може стати членом ЄС, з 40 млн громадян, треба подумати над питанням права голосу та складу Європарламенту».
При цьому, наголосив Шмідт, зрозуміло й те, що для набуття членства потрібні реформи і в самій Україні, насамперед у сфері боротьби з корупцією, забезпечення верховенства права.
Глава відомства німецького канцлера повторив тезу про те, що росія не повинна виграти цю війну, а також що виключно Україна має визначати умови майбутнього миру.
«Ми підтримаємо рішення народу та демократично обраного керівництва України та утримаємося від будь-яких пропозицій, які будуть сприйняти неправильно», – запевнив політик.
На його переконання, 24 лютого стало «переломним моментом, … після якого світ уже ніколи не буде таким, як раніше». За словами Шмідта, путін намагається повернутися в ХІХ століття, у часи, коли сила переважала над правом.
«Ми шукаємо шляхи протистояти цьому та не допустити, щоб йому це вдалося», – сказав Шмідт.
Європа виявилася на диво згуртованою у своїй відповіді на російську агресію проти України.
Такими є результати дослідження «Що європейський електорат думає про війну в Україні», проведеного Європейською радою з міжнародних відносин (ECFR) та представленого на конференції в неділю в Берліні директором і співзасновником ECFR Марком Леонардом.
«Спостерігається безпрецедентна єдність європейської спільноти щодо України за останні місяці. Думаю, це було шоком для президента путіна – побачити, якою рішучою і єдиною була відповідь на його загарбницьку війну проти України», – сказав Леонард.
Це, можливо, було ще більшим шоком для самих європейців, адже останніми роками єдності позиції щодо відносин з москвою в ЄС не було. Тепер європейські суспільства, обурені агресією Росії та загіпнотизовані доблестю українців, стали рушійною силою для несподіваного повороту Європи, український прапор мобілізував людей всередині ЄС.
Переважна більшість респондентів – 73% – покладають провину за розв’язання війни на росію, 15% – на Україну, ЄС і США. 70% опитаних висловилися за посилення економічних і дипломатичних санкцій при 14% проти; 64% – за надання більшої економічної підтримки Україні тоді як 16% проти; 63% висловилися за повну відмову від імпорту російських енергоносіїв, проти цього 17%; 60% підтримують надання Україні зброї тоді як проти 22% (виключення становила Італія, громадяни якої у більшості не підтримують надання нам зброї); 57% опитаних вважають за потрібне допомогти Україні набути членства в ЄС і 19% проти цього; 56% готові до того, щоб їх країни приймали більше українських біженців, проти 20%.