Це кінець! Медведчука закрили – просто в будинку, Бойко увірвався. Останній крок – Зеленський переміг!

За рішенням Печерського суду, проросійський політик Віктор Медведчук перебуває під домашнім арештом з електронним браслетом на нозі. “ДС” зібрали думки експертів з приводу того, як кримінальні справи проти кума Путіна вплинуть на політичний ландшафт України.

Андрій Золотарьов, керівник Центру “Третій сектор” вважає, що електронний браслет – це вже програш для голови ОПЗЖ.

“Згідно з чинним кримінальним процесуальним законодавством, для всіх підозрюваних, які не чинили насильницьких злочинів, не може обиратися безальтернативно утримання під вартою – повинний бути альтернативний захід, наприклад, застава. Хоча Медведчук і говорив, що не зможе її внести через заблоковані особисті рахунки, однак навіть його 40 друзів в Раді цілком могли б внести таку рекордну заставу. Після внесення застави Медведчук був би де-факто вільною людиною, продовжував ходити до Верховної Ради і голосувати під час пленарних засідань. А ось цілодобовий домашній арешт і тим більше з носінням електронного браслета обмежує можливості діяльності Медведчука, обмежує звичний для нього спосіб життя VIP-персони, а це особливо принизливо – опинитися в положенні простого смертного … Яка вже тут перемога”-каже Золотарьов.

Олексій Гарань, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” , аналізуючи українську політику називає Медведчука відвертим лузером, а також розповідає про створення нової партії.

“Він завалив і об’єднання соціал-демократів, і обрання Януковича в 2004 році, і свій «Український вибір». Він має мінімальні рейтинги і не має шансів. А Бойко на даний момент найбільш розкручена фігура в медійному просторі.
В результаті може статися певне перетікання голосів ОПЗЖ до нового політичного проекту, який створюють Рінат Ахметов і Борис Колесников. При цьому вони будуть працювати на тому ж електоральному полі, що і ОПЗЖ, але будуть більш поміркованими або, принаймні, менш агресивними. У самій ОПЗЖ вплив не втратить Сергій Льовочкін, який є власником каналу “Інтер” – роздумує науковий директор фонду.

Віталій Бала, директор “Агентства моделювання ситуацій” розповідає, що зараз сталося те, про що навряд чи хтось міг сподіватися ще півроку тому.

“Так чи інакше, це початок реальної боротьби з впливовим агентом Кремля в Україні. Чим вона завершиться, покаже життя. Щодо Медведчука ще раз хочу зауважити, що для нього було б краще СІЗО, можливо, він би вийшов через 2-3 дня, можливо, хтось би вніс за нього заставу. Зараз він буде давати інтерв’ю на дому, навіть іноземні ЗМІ будуть з цього приводу намагатися взяти інтерв’ю. Так чи інакше, ставки підняті, в інформаційному просторі цей спектакль буде дуже затребуваним. Офіс президента і особисто президент повинні розуміти, що вони вже не можуть в цій ситуації програти” , – зазначив Віталій Бала.

Ігор Петренко, директор департаменту внутрішньої політики МЦПД каже, що для аналізу цілої ситуації треба врахувати декілька моментів.

“По-перше, запобіжний захід не є покаранням за злочин. Винність або невинність буде встановлювати суд, і визначати міру покарання теж. Медведчуку світить до 15 років, але все буде залежати від конкурентної боротьби прокурорів і адвокатів.

По-друге, для підозрюваних, які не вчинили насильницьких злочинів, не можна вибирати безальтернативне утримання під вартою, навіть для тих, хто підозрюється в державній зраді. А ті, хто взяв Медведчука на поруки заплатили б, навіть 300 млн. А після цього він спокійно ходив би на засідання парламенту. Тому реальним обмеженням діяльності Медведчука є якраз домашній арешт.

По-третє, ми зараз говоримо тільки про одне з багатьох кримінальних проваджень проти Медведчука. Тобто це може бути не останній епізод обрання йому запобіжного заходу. Але як би там не було, міф недоторканності Медведчука розвінчаний. Його найбільшим активом було кумівство з Путіним, яке нібито обгороджувало його від будь-якого переслідування, але зараз він звичайний підозрюваний з електронним браслетом під домашнім арештом. І це, мені здається, однозначний плюс”, – каже Петренко.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *