Терміново! Разумков пішов в атаку, Зеленський не чекав: розпуск Ради. Почалася “заруба” – це війна
Спікер зазначив, що в Конституції України є лише три підстави для розпуску парламенту
У президента України Володимира Зеленського сьогодні немає підстав розпускати Верховну Раду.
Про це розповів в ефірі програми “Хард з Влащенко” спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.
“Станом на сьогодні у президента, відповідно до Конституції, немає формальних причин для дострокового припинення повноважень Верховної Ради”, – заявив спікер.
Разумков нагадав, що відповідно до ст. 19 Конституції України є три підстави, чому президент це може зробити:
“Перше: немає коаліції. На сьогодні є коаліція, вона діє, фактично і юридично функціонує в повному обсязі. Друге: якщо парламент не зміг зібратися протягом 30 днів на заплановане засідання. Станом на сьогодні жодного такого випадку не було. Норма з’явилася для того, що якщо, наприклад, буде політична криза, то це підстава для дострокового припинення повноважень. Але 19 травня 2004 року Конституційний суд чітко пояснив, що таке “не змогло розпочатися” – це засідання, визначене календарним планом, воно не змогло відбутися. Але це фізично недіюча норма, тому що, виходячи з сьогоднішнього регламенту, для того, щоб відкрити засідання, немає необхідності мати 226 осіб у залі. І третє: це якщо не сформований впродовж 60 днів Кабінет міністрів. Відповідно до ст. 10 закону про Кабмін, якщо 2/3 склали присягу перед Верховною Радою, то він правочинний”.
Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук , що у президента України Володимира Зеленського є формальні обставини для розпуску парламенту.
“Формальні обставини (розпустити парламент – ред.) існували й існують. Але питання в тому, чи воно буде здійснено, чи ні; чи воно вигідно, чи ні. Президент чітко дав зрозуміти, що допоки парламент, уряд, Офіс президента виконують програму президента, ми будемо існувати як єдина команда. Якщо ні… для нього пріоритет – ідея, час якої настав”, — сказав він.
За словами Стефанчука, до крайньої межі ситуація в країні ще не дійшла.
“Мені здається, що це правильний підхід – не суб’єктивізуватись на тих чи інших питаннях, а виключно поставити в основу ефективну діяльність і досягнення тих цілей і чітких зрозумілих параметрів. Якщо не досягаємо, то якимось чином діяти. Зрозуміло, що і розпуск парламенту, і зміна уряду – це крайні межі. Допоки я таких перспектив не вбачаю”, — сказав він.
Раніше Президент України Володимир Зеленський анонсував майбутні відставки в Кабінеті міністрів.
“Я вважаю, що проблема тих чи інших наших міністрів у тому, що вони починають багато говорити, коли нема чого показати. Так, є деякі менеджери в нашій державі сьогодні, яким потрібно дуже довго готуватися. У нас немає на це часу”, – заявив Зеленський в інтерв’ю на телеканалі “Інтер”.
Так він відповів на питання журналіста “Чи є вже так званий список “на виліт” з уряду?”, При цьому, не уточнивши, кого саме торкнуться відставки.
Щодо роботи народних депутатів, Зеленський відповів:
“Якщо наші законодавці не будуть опікуватися своєю роботою – писати закони, прислухатися до суспільства, робити реформи, а не навпаки – боротися з президентом, з тією чи іншою реформою – антикорупційною, земельною, банківською тощо, але підтримувати суспільство – не бачу, навіщо обговорювати розпуск Верховної Ради України і зміну керівництва Верховної Ради”.
Джерело: korupciya.com