Терміново! Далі так не можна. Держекоінспекція на ногах. Фатальні наслідки.
Українці використали більше ресурсів, ніж українське довкілля зможе відновити за рік. Тож, починаючи з 8 серпня, наша країна живе в борг у природи.
Про це повідомив Андрій Мальований, очільник Державної екологічної інспекції. За його словами, цю дату розрахували дослідники організації Global Footprint Network.
Що встановили фахівці
Мальований пояснив, що використання природних ресурсів у різних країнах та загалом по всьому світу аналізують щороку. Зважаючи на отримані дані, визначають День екологічного боргу.
У 2021 році найраніше цей день настав у Катарі – 9 лютого таких великих країнах як США та Канада – 14 березня. Найпізніше – у Нікарагуа, Еквадорі та Індонезії, аж у грудні. Для всієї Землі – 29 липня.
Як запобігти загрозливим наслідкам
Мальований наголосив, що ресурси планети – не безмежні. Мовляв, Землі загрожує повне виснаження, якщо людство й надалі забруднюватиме воду та землю й хаотично видобуватиме корисні копалини.
“А це – невтішне майбутнє для всієї цивілізації. Єдиний вихід – змінити підхід до споживання ресурсів. Для цього кожному треба зменшити свій екологічний слід”, – закликав він.
Посадовець закликав дотримуватися простих звичок:
- раціонально споживати водні та енергетичні ресурси;
- зменшувати генерування сміття;
- застосовувати принцип мінімалізму під час покупок
В Україні – позитивна динаміка
Як пояснив голова Держекоінспекції, якщо щороку День екологічного боргу посуватиметься на 5 днів, то вже у 2050 році обсяг споживання ресурсів зрівняється з обсягом їх відновлення.
Наразі в Україні динаміка позитивна – у 2020 році ця дата припала на 24 липня, тобто на 2 тижні раніше, ніж у 2021,
– наголосив Мальований.
“Сподіваюсь, що весь світ також вживатиме заходів, щоб пересунути день боргу і гармонія з планетою буде досягнута”,
– підсумував посадовець.
Джерело: korupciya.com