Територіальні поступки Кремлю! У Зеленського відповіли – жорстк0: важливо знати. Переможемо!

Переговорний процес з російською федерацією наразі перебуває на паузі, однак працює гуманітарна підсекція, повʼязана з обміном полоненими, гуманітарними коридорами, евакуацією українських громадян із зони воєнних дій. Про це повідомив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв’ю виданню «Бабель».

Працює тільки гуманітарна підсекція, що повʼязана з обміном полоненими, гуманітарними коридорами, евакуацією із зони військових дій наших громадян. У тому, що стосується політико-дипломатичної секції, немає сенсу, тому що тривають інтенсивні бої на сході країни. росія ставить на те, що за рахунок суттєвої кількісної переваги зможе отримати якусь тактичну військову перемогу. Немає сенсу з таким суперником вести переговори, тому що він нераціонально буде відповідати на всі зустрічні пропозиції, – пояснив Подоляк.

Водночас він не виключив, що може збільшитися обсяг послань щодо необхідності змусити Україну до певних поступок.

Однак будь-яка територіальна поступка рф – це лише подальший рух на воєнному шляху.

«Війна на деякий час зупиниться, а потім знову запрацює російська пропаганда про те, що Україна вирощує бойових бабаків, а після цього знову почнеться масштабна війна на захоплення наступної частини території», – сказав він.

Друга небезпека полягає в тому, що рф виправить помилки у воєнному сенсі, відкоригує систему управління, накопичить ще більше зброї та атакуватиме Україну з більшою жорстокістю.

По-третє, на думку Подоляка, будь-яка територіальна поступка рф зафіксує статус-кво щодо територіальних втрат України. Люди не повертатимуться в основні промислові центри, відбудеться розвал промисловості, й інвестиції в Україну не підуть, також буде втрачено сільськогосподарський потенціал.

Тобто ми отримуємо абсолютно зруйновану країну, яка до того ж поступилася частиною своїх територій. Ми втратимо державність у дуже, скажемо так, близькому майбутньому. Тому запитання: а навіщо це нам? Ми тут живемо, у своїй державі. Я розумію, що коли сидиш десь у Південній Європі, тобі все одно, чи віддати рф територію. Але це так не працює, – додав радник керівника Офісу глави держави.

Раніше радник керівника Офісу Президента, член української переговорної делегації Михайло Подоляк заявляв, що переговори України з російською федерацією зупинені доти, доки рф не зможе об’єктивно дивитися на ситуацію.

«Ми не маємо забувати, що росія витрачає дуже багато грошей на контрінформаційні кампанії. Особливо в останній місяць. Вони на внутрішньому ринку працюють примітивно, по-пропагандистськи. Це дивна пропаганда, особливо — завʼязана на букві z, що викликає максимальну відразу в усього світу. Але для їхнього внутрішнього ринку це підходить. На зовнішньому вони працюють значно тонше. Намагаються давати своїх спікерів, які пояснюють м’яко, не завжди говорять, що треба вбивати людей», – сказав Подоляк.

Також він нагадав, що майже в усіх країнах у Південній, Центральній та Північній Європі, меншою мірою це стосувалось Східної Європи, із 2008 року росія вкладала великий ресурс у створення мережі проросійського лобі, яке об’єднує політиків різного рівня та ешелонів, журналістів, громадських діячів, представників професури, культурного середовища.

За словами Подоляка, вони пропонують наратив через газети та громадські дискусії про те, що росія — елемент Європи, треба думати й враховувати її інтереси, що треба йти на поступки, а процес перемовин має враховувати умови рф.

Заспокоєння не має бути. Інколи у нас домінує певна думка — ми всіх переконали в тому, що війна є, Україні треба допомагати, і в тому, щоб ми відсунули лінію фронту на південь і на схід України. Відповідно, просто можемо сидіти чекати, поки нам усі допомагатимуть. Ні, так не працює. Нам доведеться повторювати багато разів, що війна нікуди не поділася. І якщо ми її не зупинимо, то вона просто буде розширюватися і дедалі більше людей платитимуть величезну ціну, – додав радник керівника Офісу глави держави.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *