США мають намір ввести санкції проти чотирьох суден і компаній, які будують “Північний потік – 2” – Politico

19 травня Конгресу буде презентовано доповідь Держдепартаменту США, у якій викладуть позицію про санкції проти проєкту “Північний потік – 2”. Про це, посилаючись на джерела, повідомило видання Politico 18 травня.
Співрозмовники журналістів підтвердили інформацію, оприлюднену Аxios 18 травня, про те, що США поки не будуть вводити санкції щодо оператора будівництва газопроводу “Північний потік – 2” – компанії Nord Stream 2 AG та її генерального директора, приятеля президента Росії Володимира Путіна, колишнього офіцера східнонімецької розвідки Маттіаса Варніга.
За даними Politico, це рішення буде включено в доповідь Держдепартаменту.
Крім того, за інформацією видання, у доповіді також буде пропозиція ввести санкції проти чотирьох компаній і чотирьох суден, які беруть участь у будівництві газопроводу.
У Держдепартаменті США 4 травня за підсумками зустрічі держсекретаря Ентоні Блінкена з главою міністерства закордонних справ Німеччини Гайко Маасом заявляли, що адміністрація президента США виступає рішуче проти будівництва “Північного потоку – 2”.
Контекст:
“Північний потік – 2” має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км. Будівництво газопроводу розпочали 2018 року. З кінця 2019 року проєкт і компанії, які беруть участь у ньому, перебувають під американськими санкціями, які неодноразово розширювали. Будівництво заморозили, коли було побудовано 93% газопроводу, повідомила компанія-оператор Nord Stream 2 AG. За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво відновили. У лютому 2021 року в “Газпромі” заявляли, що мають намір ввести “Північний потік – 2” в експлуатацію цього року.
Вартість проєкту “Північний потік – 2” – €9,9 млрд, його фінансують російський “Газпром” і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.
Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають “Північний потік – 2” загрозою для енергетичної безпеки Європи.
У лютому 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу “Північний потік – 2” або перебувають на стадії виходу. Причиною цього стали можливі нові санкції щодо проєкту з боку США. Німеччина наполягає на завершенні будівництва.
Аліна ГРЕЧАНА
журналістка
Теги: США, санкції, Конгрес США, будівництво, Північний потік – 2
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/ssha-majut-namir-vvesti-sanktsiji-proti-chotiroh-suden-i-kompanij-shcho-budujut-pivnichnij-potik-ndash-2-ndash-politico-1553852.html

Джерело: gordonua.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *