Шуфрич втік! Перетнув кордон – важливе повідомлення: ОПЗЖ все. Зачистка почалась!
Народний депутат від партії “Опозиційна платформа – За життя” Нестор Шуфрич перетнув державний кордон України із Румунією. Про це начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук заявив під час пресконференеції 16 травня.
УП звернулася через месенджери по коментар до самого нардепа. Згодом він підтвердив інформацію про виїзд.
“Я виїхав у п‘ятницю, це правда. Виїхав по сімейних справах, абсолютно законно. Я є батьком трьох неповнолітніх дітей, а також повідомив про свій від‘їзд керівництво Верховної Ради. До 23 травня повернуся назад”.
Нагадаємо, в Чернівецькій обласній та Чернівецькій районній радах досі діють фракції “Опозиційної платформи” Віктора Медведчука.
Депутати ОПЗЖ входять до більшості, яку вони сформували разом з фракціями “Європейської солідарності” і “Єдиної альтернативи” Романа Клічука.
Крім цього, зазначимо, що Представниця Верховної Ради у Конституційному Суді Ольга Совгиря вважає, що потрібен індивідуальний підхід до рішень про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, обраних від проросійських партій.
Про це Совгиря сказала в інтерв’ю «Лівому берегу», відповідаючи на запитання, чи потрібно прописати механізм позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, обраних від проросійських партій.
«Я вважаю, що має бути індивідуальний підхід. У питанні захисту прав людини, у тому числі політичних, завжди є індивідуалізація захисту. Той самий Європейський суд з прав людини вважає колективну відповідальність величезним злом. Тобто без з’ясувань обставин у кожній конкретній ситуації, встановлення особи, її ставлення до ситуації та наслідків цього не слід робити», – сказала Совгиря.
Представниця Ради у КСУ висловила думку, що у цьому питанні не треба шукати простих рішень, на кшталт – одним махом усіх розпустити.
«На місцевому рівні необхідно передбачити механізм, щоб рішення приймалося щодо кожної конкретно особи. Звісно, якщо є звинувачення в колабораціонізмі, співпраці з рф у інших формах, за умови наявності кримінального провадження це може бути підставою для припинення повноважень депутата на місцевому рівні», – зазначила вона.
За її словами, якщо ж цього немає – тобто, якщо особа вийшла ці складу проросійської фракції, більше не виявляє прихильності до програми цієї сили, – то, можливо, не треба передбачати механізм припинення повноважень.
«Повторюю, тут має бути індивідуальний підхід. І не може бути універсального рішення», – заявила вона.
В цьому контексті варто вказати, що найближчими днями відбудеться судовий розгляд справи про заборону ОПЗЖ у Львівському апеляційному адміністративному суді.
Про це міністр юстиції України Денис Малюська повідомив у Фейсбуці.
“Партії – закон, який врегульовує сумну долю проросійських партій, підписано Президентом. Тому очікуйте найближчими днями цікавий та швидкий судовий розгляд справи про заборону ОПЗЖ в апеляційному адмінсуді у Львові за нашим позовом”, – зазначив Малюська.
Він додав, що “поки усі сфокусувалися на активних політичних гравцях, судова система непомітно, але рішуче розправилася з одним зі скелетів у шафі – забороною комуністичної партії, яка нарешті була оформлена апеляційною інстанцією”.
“З огляду на заборону комуністичної пропаганди рішення виглядає як формальне, але крапку у багаторічному судовому процесі треба було ставити, що і відбулося”, – повідомив міністр.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський 14 травня 2022 року підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій”.
Закон розширює перелік підстав для заборони політичної партії через суд. Відповідними підставами є виправдовування, визнання правомірним або заперечення збройної агресії проти України, у тому числі шляхом подання збройної агресії російської федерації та/або республіки білорусь проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни.
Передбачається, що в разі заборони судом політичної сили майно, кошти та інші активи переходять у власність держави.