Російські війська біля кордонів України.Ці кадри стурбували не тільки українське суспільство, але також країни Європи і США. (ВІДЕО)

Росія під приводом нових навчань активно стягує до кордонів з Україною війська і техніку. Ці кадри стурбували не тільки українське суспільство, але також країни Європи і США. Розвідка нашої держави не виключає, що агресор вирішиться на повномасштабне вторгнення. Адже така загроза була і буде завжди.

Однак офіційному Києву не звикати до “загострень” у глави РФ Володимира Путіна , який часто вдається до брязкання зброєю перед важливими міжнародними самітами, зустрічами або ж тоді, коли у нього є важливі невирішені питання із Заходом. Залякати, погрожувати, шантажувати – адже це улюблені методи Москви. Особливо, коли маєш багато проблем всередині держави і потрібно хоч якось відвернути увагу народу. Такі традиції, що вже поробиш.

Однак чи є реальна загроза, що Росія зважиться на інтервенцію? Що буде робити українська влада, якщо ворог захоче захопити нові наші землі? Про це і не тільки читайте докладніше в матеріалі OBOZREVATEL .Росія стягує війська до кордонів України. Куди саме?

Головнокомандувач Збройними силами, генерал-полковник Руслан Хомчак 30 березня заявив, що Росія наростила кількість військ біля кордонів України , на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької і Луганської областей.

За його словами, в Брянської, Воронезької, Ростовської областях та в Криму зосереджено 28 батальйонних тактичних груп країни-агресора. Війська стягують до кордонів України під виглядом військових навчань “Захід 2021”.

Росія наростила кількість військ біля кордонів України

Путін готується до нападу?

Так, такий сценарій можливий. Українська розвідка відзвітувала, що РФ готує масштабні провокації і планує ввести на територію Донбасу підрозділи своїх збройних сил під гаслом “захисту російських громадян” невизнаних терористичних республік “ДНР” і “ЛНР”. Не виключається варіант, що Кремль спробує просунути окупаційні війська вглиб території України .

У Кремлі заявили, що переміщення військ Російської Федерації і нарощування сил уздовж кордону з нашою державою “нікого не повинно турбувати”.Як відреагував Зеленський?

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи такі маневри Москви, заявив, що агресор намагається створити відчуття загрози .

“Гра м’язами в форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону – це традиційна справа Росії”, – сказав він. Глава держави заявив, що армія України готова до будь-яких дій РФ , але акцентував на готовності домовлятися про перемир’я.

Але в РНБО також відзначили, що стежать за діями росіян і вже розробляють кілька сценаріїв реагування на розвиток подій.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що нинішня тактика Росії по Донбасу - гра м'язами

Якою була реакція світової громадськості?

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що нинішня ескалація є наймасштабнішою за останні роки . Однак він також розповів, що Київ разом з Німеччиною і Францією, як посередниками в “нормандської форматі”, роблять все можливе, щоб спонукати РФ до конструктивного переговорного процесу. Країни НАТО теж виступили за те, щоб Москва повернулася до мирного діалогу.

У той же час Європейське командування збройних сил США привело війська в бойову готовність високого рівня . Американський міністр оборони Ллойд Остін запевнив, що в разі ескалації російської агресії, Штати не залишать Україну наодинці і не допустять реалізації агресивних устремлінь РФ.

Пізніше в розмові з Зеленським лідер США Джо Байден підтвердив підтримку суверенітету і територіальної цілісності України перед агресією Росії на Донбасі і в Криму.Перемир’я більше немає?

Вже давно. Хоч українська влада офіційно і не оголошувала про припинення так званого режиму припинення вогню, ситуація на Донбасі з початку 2021 року серйозно загострилася. За цей період в зоні ООС загинули 25 українських військових. Крім використання окупантами великокаліберної зброї, активізувалися також ворожі снайпери.

Навесні ситуація на фронті погіршилася ще більше. 26 березня стало “чорним днем” для української армії, були вбиті четверо бійців в районі населеного пункту Шуми.

З початку 2021 року терористи по вбили 25 українських воїнів і 40 поранили

Чого хоче домогтися Кремль?

Цього на 100% знати ніхто не може. Думки експертів, з якими поспілкувався OBOZREVATEL , розділилися:

  • Одні вважають, що Росія дійсно спробує відновити військову фазу конфлікту, проте досвідчена українська армія здатна дати відсіч вже з перших хвилин удару;
  • Другі схильні думати, що Кремль може вдатися до військового шантажу і блефу, як це він робить в останні роки, особливо під час погіршень відносин із Заходом або ж перед важливими міжнародними самітами і зустрічами. Власне, про це ж говорив і сам Зеленський.

“Наскільки серйозна нинішня загроза – вам зараз ніхто не скаже. Завдання влади і країни в цілому – бути готовими до адекватного реагування. Періодично такі ситуації виникають, це було прогнозовано, навіть за часом. Решта” передбачення “можуть викликати нерозуміння і паніку, яка зараз вигідна агресору. До речі, це одна з його цілей “, – сказав OBOZREVATEL генерал армії і колишній головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко .

Схожу позицію озвучив колишній розвідник і ветеран АТО Андрій Римарук. Він вважає, що ймовірність настання з боку Росії існує , проте схожу тактику -продемонстріровать силу і налякати – Росія застосовує щорічно. Правда, в цьому році дії агресора більш показові.

“Ресурси в Росії для цього (повномасштабного вторгнення. – Ред.) Є, мрії і амбіції теж. Коли через Кримський міст тягнуть десятки одиниць 152 калібру, які можуть вражати цілі на відстані від 20 до 30 км – зрозуміло, що вони виїдуть на узбережжі . А коли дивишся на присутність надпотужних ракет, які можуть долетіти з Криму до Білої Церкви – це теж сигнал до чогось. Тривожні дзвіночки є, але схожі маневри з боку Росії проглядаються кожен рік “, – зазначив він.

За словами військового російського експерта Павла Фельгенгауера , до середини весни підвищується ймовірність наступальних дій з боку Росії, а активна фаза війни може початися вже через місяць. Він висловив думку: Кремль вважає, що Захід веде проти нього гібридну війну. Тому, мовляв, і погіршилися відносини між Москвою і Вашингтоном, а Україна виявилася однією з частин їх протистояння. І в такому випадку росіяни нібито вдарять першими.

“Війна на Донбасі може початися десь через місяць. Дуже велика ймовірність. Бо крім стягування військової техніки та контингенту, Росія переганяє три великі десантні кораблі з Балтики. Вони вже пройшли Ла-Манш”, – уточнив експерт.

Однак віце-прем’єр-міністр і міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в недавньому інтерв’ю OBOZREVATEL запевнив, що загроза повномасштабного вторгнення Росії в Україну зараз малоймовірна . Навіть якщо це станеться, українці зможуть відстояти свою землю і свободу.

Росії окупувала частину українського Донбасу в 2014 році

“Росія економічно не готова до війни, а українська армія сьогодні – це небо і земля з тієї, що була до 2014 року. Війну пройшли близько 500 тисяч українців, які знають, як пахне порох, що таке кров і втрата товариша на полі бою. плюс офіційно – 250 тисяч склад ВСУ і ще 50 000 бійців Нацгвардії . Кожен зі зброєю в руках буде захищати свій будинок і вулицю. до того ж у Росії є своя величезна територія, хто буде її охороняти, якщо вони перекинуть до наших кордонів всю свою армію ? ” – підкреслив Резніков.

Навряд чи влада зважиться “розкрити карти” і сказати, як буде реагувати на провокації Кремля. Це було б, м’яко кажучи, нерозумно і небезпечно. Однак Україні, як раніше так і в майбутньому, потрібно бути завжди готовою до різких маневрів сусіда-агресора. Звичайно, в цивілізованому світі найкращим способом вирішити конфлікт є дипломатія. Але щоб ефективніше застосовувати цей інструмент міжнародної політики, будь-якій державі потрібно мати сильні “м’язи”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *