Прямо зараз! Разумков взявся – відібрати мандати! Раду трясе: прогульники на вихід
Дмитро Разумков заявив, що нардепів-порушників доцільно позбавляти мандатів за прогули. Також він закликав допрацювати та повторно скерувати до КСУ відповідний законопроєкт.
Відповідну заяву Дмитро Разумков зробив в ефірі каналу “Громадське”. Мовиться про нехтування депутатами обов’язками та прогули пленарних засідань.
За прогули треба забирати мандат
Він запевнив, що це “принципова річ, яку, так чи інакше, треба буде зробити”. Мовиться про кнопкодавство та прогули.
Сподіваюся, коли знову нормально запрацює Конституційний Суд, ми повторно будемо звертатися. Свого часу вже були направлені відповідні законопроєкти,
– заявив глава парламенту.
Він пригадав, що тоді ці документи отримали негативний висновок КС. Натомість Дмитро Разумков вважає, що позбавлення мандату за невиконання обов’язків має бути передбачено в Конституції.
Щоб не витрачати гроші з держбюджету
Я вважаю, що не варто витрачати кошти платників податків, якщо ти не можеш знайти часу на виконання обов’язків народного депутата,
– сказав Разумков.
Він пригадав, що КСУ: надав негативний висновок до законопроєкту, що передбачав внесення змін до закону та дозволив би позбавляти мандату за неперсональне голосування в Раді.
Водночас він заявив, що проблему неперсонального голосування можна вирішити шляхом запровадження кримінальної відповідальності за такі дії.
Що відомо про проєкт закону
Володимир Зеленський у 2019 році подав у Раду проєкт №1027 закону про позбавлення депутатів мандату за кнопкодавство і прогули. Там мовилось про зміни до статті 81 Конституції щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України.
КС мав розглянути проєкт закону. Згодом там заявили, що така ініціатива суперечить статті Конституції про те, що вона не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина.
Зверніть увагу! У Комітеті виборців України заявили, що всі засідання Ради в червні відвідав лише 291 нардеп – 68% від складу парламенту. Ба більше, 31 нардеп досі не став автором жодного ухваленого закону.
Джерело: korupciya.com