Під варту! Просто в залі суду – Порошенка підкосило: відповість за все! Нажива на армії – час прийшов

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурорів і залишив генерал-лейтенанта Ігоря Павловського під вартою до 28 вересня 2021 року і залишив заставу в майже 500 млн грн.

Про це повідомив його адвокат Ростислав Кравець.

Раніше Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем колишньому заступнику міністра оборони Ігорю Павловському в рамках справи ексзаступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського про 10,62 млн грн збитків.

Нагадаємо, генерал Павловський у 2015-2019 роках, був заступником міністра оборони за президентства Петра Порошенка.

Державне бюро розслідувань підозрює його, а також двох ексначальників департаменту міноборони та голову правління підприємства “Кузня на Рибальському” Валерія Шандру у змові та організації постачання армії у 2016-2018 роках військової техніки низької якості.

Йдеться про десантні катери “Кентавр” та автомобілі невідкладної медичної допомоги, які, як вважають слідчі ДБР, не відповідали встановленим вимогам і не могли використовуватися у Збройних силах України.

Наприкінці 2017 року Ігор Павловський вже потрапляв у поле зору правоохоронців, працюючи заступником міністра оборони. Його підозрювали у причетності до розтрати коштів під час закупівлі пального для військової техніки. Із жовтня 2019 року справа перебуває у Вищому антикорупційному суді України.

ДБР вважає, що керівництво акціонерного товариства “Кузня на Рибальському” внаслідок змови отримало держзамовлення на будівництво катерів. Начальник слідчого відділу ДБР Олег Гриняк розповів журналістам, що попри відсутність технічної документації на спорудження катерів, перевагу надали саме цьому підприємству. Коли катери “Кентавр ЛК” побудували, виявилося, що вони технічно непридатні, каже Олег Гриняк.

Ці звинувачення заперечує керівник “Кузні на Рибальському” Валерій Шандра.

У Печерському суді він пояснював, що нові катери були пілотними проєктами, і за потреби та на вимогу міністерства оборони завод мав усувати помилки. Шандра запевняв, що підприємство робило це власним коштом, оскільки державне фінансування припинили.

Цим заводом, який раніше називався “Ленінська Кузня”, до 2018 року володів Петро Порошенко. Три роки тому він продав його Сергію Тігіпку, але зараз акції підприємства арештовані.

ДБР також підозрює Ігоря Павловського у перевищенні службових повноважень під час закупівлі для армії санітарних автомобілів компанії “Богдан Моторс”.

Авто, як твердить керівник слідчого відділу ДБР Олег Гриняк, не відповідають встановленим вимогам і не можуть використовуватися в армії. Він посилається на судові експертизи, що їх провів ДБР.

Ігор Павловський каже, що на початку бойових дій на Донбасі, коли Україна відмовилася від запчастин з Росії, автомобілів, якими потрібно було транспортувати поранених військовослужбовців, взагалі не було. За його словами, розробники “Богдан Моторс” виявилися єдиними, які погодилася на виробництво таких автомобілів.

Співвласником компанії донедавна був Петро Порошенко, а нині вона належить Олегу Гладковському, якого вважають бізнес-партнером експрезидента.

Проте у 2017 році ЗМІ писали про скандал через непридатність медичних автомобілів Богдан-2251. Зокрема, член ради волонтерів при міністерстві оборони України Валентина Варава у 2018 році заявляла, що зі 100 санітарних автомобілів цієї моделі на фронт передали 50, причому 25 з них зламались, не проїхавши і 10 000 кілометрів.

Але згодом корпорація “Богдан” представила оновлену версію автомобіля, а міністерство оборони у 2019 році підписало новий контракт на їх постачання армії.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *