Пару хвилин тому! Радісна звістка, Зеленський аплодує: таке сталося вперше за всю історію. Отримали
Засідання Комітету з партнерств та колективної безпеки НАТО відбулось 28 травня. Зокрема під час зустрічі, яку провели у комбінованому форматі, представили оновлений пакет Цілей партнерства для України до 2025 року.
У цьому пакеті – завдання та заходи, розраховані на найближчі 4 роки. Також перераховано сили і засоби, які Київ готує для участі у програмі “Партнерство заради миру”, операціях та місіях Альянсу.
Щодо завдань, які поставлені перед Україною, – це реформування сектору оборони і безпеки.
Українську делегацію представляв заступник міністра оборони
Засідання відбулось, як у штаб-квартирі НАТО, так і в онлайн-режимі. Українську делегацію представляв заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко, а також делегати від МВС, Міноборони, ЗСУ, Мінветеранів, СБУ та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.
Україну назвали одним із найважливіших партнерів НАТО
Щодо делегації Альянсу, то у неї увійшли представники держав-членів, Департаменту операцій Міжнародного секретаріату НАТО, а також Міжнародного військового штабу НАТО.
Україна є та залишається найбільш важливим партнером Альянсу. НАТО підтримує незалежність та територіальну цілісність України. Ми продовжимо надавати допомогу Україні у здійсненні необхідних реформ та розвитку спроможностей сил безпеки і оборони, – зазначив помічник генсека НАТО з питань операцій Джон Манза.
Петренко, своє чергою, запевнив, що Україна наближається до стандартів НАТО – посилює спроможності Міноборони та ЗСУ.
Які завдання для України окреслили під час засідання:
Трансформація системи управління ЗСУ.
Досягнення взаємосумісності з НАТО на стратегічному та оперативному рівнях.
Важливо! Наступний етап узгодження документа – направлення на розгляд Північноатлантичної Ради.
Також зазначимо, що Сергій Кривонос заявив, що, рухаючись у сторону НАТО, Україна також має прагнути отримати статус стратегічного партнера США поза Північноатлантичним Альянсом.
Про це генерал-майор ЗСУ повідомив під час міжнародного круглого столу на тему: “ПДЧ для України: чи готовий до цього Альянс і чи готова Україна?”.
У червні питання про надання нам Плану щодо членства в НАТО не буде вирішено. І за рахунок використання агентів впливу. Росія наростила і я думаю, що декілька країн будуть проти,– сказав він.
Сергій Кривонос переконаний, що паралельно з рухом до Альянсу Україна повинна прагнути отримати статус стратегічного партнера США поза НАТО.
Військовий додав: “Те, що ми можемо більш-менш реалізувати, – це стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами поза членством НАТО”.
Джерело: korupciya.com