Новий удар для українців! Сталось невимовне – Зеленський в ауті, торкнеться кожного. Фірташ добив!
Член наглядової Ради інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук вважає, що санкції РНБО проти облгазів можуть призвести до припинення поставки енергоресурсів до населення.
Таку думку він висловив в етері програми “Коментар з Христиною Шкудор” на Еспресо.TV
“Санкції РНБО торкнуться не тільки облгазів, а й газзбутів й обленерго. Тобто, мова йде про весь сектор забезпечення населення енергопостачанням, зокрема газу та електроенергії. Це може створювати напруження серед власників компаній енергопостачання. І стосується це не тільки Фірташа, а й інших власників таких, як Ахметов і ті ж самі Суркіси. Але, на мою думку, такий підхід РНБО дуже дивний. Можливо це створюється для своєрідного інформативного впливу тому, що, насправді, написати лист не публічний, а звичайний до Фонду держмайна і звернутись за даними до Антимонопольного комітету України не повинно викликати такої публічності”, – пояснив Корольчук.
Він також зауважив, що питань до власників компаній енергопостачання не повинно виникати. За його словами, власники придбали такі підприємства на приватизації і, якщо відбулося поглинання інших підприємств, то такі рішення відбуваються за згоди Антимонопольного комітету.
На запитання ведучої програми Христини Шкудор про те, які проблеми можуть виникнути в зв’язку з цією ситуацією для малих бізнесменів та звичайного населення, Корольчук відповів: “Може бути припинення поставки енергоресурсів, якщо будуть накладені санкції на окремі підприємства. Тобто, для населення не буде постачатися газ та електроенергія. Тоді виникає питання, на кого буде покладена відповідальність за доставку енергоресурсів для населення у разі провадження санкцій РНБО. В зв’язку цим, рішення про введення санкцій, можливо, не буде. Адже, якщо і знайдуть постачальника енергоресурсів для населення це може стати порушенням процедур ринку газу, який існує в Україні”.
Також Корольчук прокоментував встановлення річної ціни на газ. За його словами 8 тис. грн за 1000 куб. м газу та 2 тис. грн за транспортування є досить високою ціною, але за умовами ринку газу оптимальною та, відносно, дешевою на сьогоднішній день. Адже, за його словами, в Європі на сьогоднішній день ціна за 1000 куб. м газу зросла до $300. Це означає, що для звичайного споживача влітку газ коштував би 12 тис. грн за 1000 куб. м, а взимку близько 15-16 тис. грн.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що РНБО може запровадити санкції проти облгазів через борг на майже 10 млрд грн перед Оператором ГТС за відібраний і не оплачений газ з ГТС в якості виробничо-технологічних витрат.
Про це повідомляє liga.net з посиланням на 2 джерела, знайомих з планами РНБО.
У розпорядження видання є внутрішній підрахунок ОГТСУ боргів облгазів за відібраний газ з ГТС протягом 2020-го і першого кварталу 2021 року.
“У документі йдеться, що за звітний період облгази викачали газу з ГТС, не розплатившись, на 9,88 млрд грн.
Найбільші боржники – облгази, що працюють під брендом Регіональної газової компанії (РГК), пов’язаної з Дмитром Фірташем – 7,97 млрд грн. Більша частина боргу сформувалася за перший квартал поточного року, коли в Україні діяли обмежені ціни на газ для населення – 6,99 грн за кубометр”, – пише liga.net.
Фінансова нестабільність оператора ГТС грає на руку Газпрому, який всіма силами лобіює Північний потік-2″, – заявило виданню на умовах анонімності джерело з нафтогазової галузі.
“Про майбутні плани РНБО liga.net також повідомив співрозмовник, близький до президента Зеленського.
За його інформацією, РНБО розглядає кілька варіантів можливого рішення – від попередження до заморозки активів і націоналізації з подальшою реприватизацією”, – йдеться у повідомленні.
Джерело: korupciya.com