“Наїзд” не пройшов! Путіну дісталося – не на того нарвався: фінал запеклої боротьби. Все закінчиться у цьому році
Ухвалений Верховною Радою закон про корінні народи ніяк не порушує права російської меншини в Україні, тому невдоволення президента РФ Володимира Путіна виглядає безглуздо. Про це сказав в коментарі “Сьогодні” народний депутат від фракції “Слуга народу”, голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
Він вважає, що всі заяви Путіна про нібито небезпеку українського закону про корінні народи розраховані виключно на “внутрішню аудиторію” Росії.
“Заяви Путіна про порушення законом прав росіян, які проживають в Україні, мають безглуздий і навіть смішний вигляд. Вони розраховані на внутрішню аудиторію Росії. За допомогою підміни понять, таких як корінні народи і нацменшини, росіянам доносять невірну інформацію, – сказав Потураєв.
Нардеп зазначив, що у Росії аналогічний закон був ухвалений ще наприкінці 90-х років.
“Він практично нічим не відрізняється від нашого, крім того, що перелік народів в російському законі більший”, – пояснює “слуга народу”.
Нагадаємо, нещодавно Путін заявляв, що після ухвалення закону про корінні народи росіяни стануть людьми другого сорту в Україні.
Що дає новий закон
Кримські татари, кримчаки і караїми тепер можуть встановлювати свій політичний статус у рамках Конституції і законів країни та вільно здійснювати свій економічний, соціальний і культурний розвиток.
Вони також зможуть створювати свої навчальні заклади або співпрацювати з навчальними закладами всіх форм власності для вивчення мови, історії, культури відповідного корінного народу і навчання рідною мовою.
Політолог, магістр державного управління Володимир Воля зазначив, що законопроєкт про корінні народи виник як реакція на анексію Росією Криму.
“У такий спосіб фіксується правовий статус кримських татар, кримчаків і караїмів на основі міжнародного права”, – пояснив він.
Політолог підкреслює, що корінні народи – це ті, які проживають на території країни і не мають іншої батьківщини.
“У цьому випадку йдеться про фіксацію проживання протягом 20-го століття, оскільки якщо заглибитися в більш ранні періоди, то ми бачимо, що вся історія людства – це міграція”, – каже Воля.
Експерт також звернув увагу, що президент Росії Володимир Путін, коментуючи цей законопроєкт, намагається маніпулювати і займається підміною понять.
“У Росії навмисне змішують поняття національні меншини, корінне населення і корінні народи”, – вважає він.
Хто такі корінні народи
Відповідно до ухваленого 1 червня закону, корінними народами вважаються етнічні спільноти, які сформувалися на території України, є носіями самобутньої мови і культури.
Вони також мають традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самовизначатися себе корінними народами України, утворюють етнічні меншини у складі її населення і не мають власного державного утворення за межами нашої країни.
Джерело: korupciya.com