Лукашенко включив “задню передачу” з Україною – в Мінську зрозуміли, що погарячкували
У Білорусі вже заговорили про можливе пом’якшення ембарго, введеного проти України. У Мінську зрозуміли, що погарячкували.
Режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка включив “задню передачу” в конфлікті з Україною.
Про це в своєму блозі в facebook. написав політичний оглядач Кирило Сазонов.
Він звернув увагу на те, що, не встиг Мінськ ввести ембарго проти України, як заступник міністра закордонних справ Білорусі Олександр Гур’янов вже запропонував “мирову”. Він заявив, що Білорусь готова піти на компроміс з Києвом з взаємним скасуванням обмежень.
“Різке потепління відносини уряду республіки Білорусь могло б здивувати політика, але у економістів викликає тільки усмішку”, – написав Сазонов.
Він запевнив, що продуктове ембарго було “емоційним поривом” Мінська і спробою блефу. Але майже відразу у Лукашенка зрозуміли, що погарячкували.
“Граючий роль жорсткого диктатора Лукашенка сам не міг так втратити обличчя … Але вустами заступника міністра вони вже активно дають зрозуміти – ми погарячкували, давайте торгувати”, – пояснив блогер.
Він нагадав, що Україна постачає товарів до Білорусі на суму близько $ 1,335 млрд на рік. А обсяг поставок білоруських товарів в Україну майже в 2,5 рази більше.
“Імпорт в Україну з торговельного балансу для Білорусі набагато важливіше, ніж для України продажу в РБ. І втрата трьох мільярдів дуже болісно позначиться на економіці Мінська”, – написав Сазонов.
Погіршує ситуацію для Мінська і те, що всі білоруські товари на українському ринку легко замінні, в тому числі, паливо. Київ не ризикує нічим в цій санкцій “війні”.
“Все поставки з Білорусі ми легко перекриємо … А ось Лукашенко затикати фінансові діри буде все складніше. Особливо в контексті європейських санкцій”, – пояснив експерт.
Зараз режим Лукашенко пропонує Україні “терміново помиритися”. Однак, зазначив Сазонов, ситуація стала уроком для України, що тісна співпраця з друзями Москви – це палиця з двома кінцями, і не призводить ні до чого хорошого.