Кілька хвилин тому! Венедіктова знищила їх – підозри вже на руках. Коломойський побліднів

Взяла на себе відповідальність санкціонувати ще 3 підозри колишнім посадовим особам «Приватбанку». Про це на своїй сторінці у фейсбук заявила генпрокурор Ірина Венедіктова. Далі подаємо її слова без змін.

8 мільярдів гривень — саме такий розмір збитків завдало керівництво тоді ще недержавного “Приватбанку” громадянам України у 2016 році, а станом на сьогодні, і державному бюджету країни. Точніше кажучи кримінально-процесуальною мовою, детективи та прокурори підозрюють Голову правління у скоєнні цього злочину.

 

Хочу пояснити простіше про що, власне, це кримінальне провадження і в чому саме органи правопорядку підозрюють окремих топ-менеджерів “Приватбанку”.

У 2015 році НБУ за власною ініціативою здійснив перевірку 20-ти найбільших банків України і в тому числі, звісно, найбільшого – “Приватбанку”. У ході проведення зазначеної перевірки з’ясувалося, що необхідна сума докапіталізації банку становить (на хвилиночку) 113,1 мільярдів гривень. Якщо коротко і не вдаючись у складні подробиці, основна і базова причина “захворюваності” установи полягала в тому, що на думку фахівців з НБУ, 90% кредитного портфеля перебувало під ризиком через те, що ці кредити були видані особам, які тісно пов’язані з колишніми власниками банку.

 

Пізніше, 16.12.2016 колишні власники банку звернулися з відповідним листом в офіційно установленому порядку до Прем’єр-міністра України з проханням прийняти позитивне рішення силами КМУ про придбання акцій “Приватбанку” державою.

Таким чином, Голова правління, заступник Голови правління-керівник казначейства банку та начальник департаменту міжбанківських операцій казначейства банку добре розуміли, що контроль над коштами банку найближчим часом буде втрачено. В результаті виникнення злочинного плану, суть якого зводилася до розтрати коштів банку, посадові особи “Приватбанку” прийняли рішення про незаконне списання грошових зобов’язань іноземних товариств перед банком і за рахунок коштів цього ж банку. Технічно керівництвом у цьому випадку було прийнято рішення про заміну боржника: замість вищезгаданих іноземних товариств віддавати борги “Приватбанку” тепер повинна була пов’язана з банком фірма Claresholm Marketing LTD.

Джерело: uatoptik.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *