Історичнuй ран0к! Німеччuн@ nереплюнул@ вs!х – рішення ш0kувал0 навіть США! Українці аплодують, браво!
Федеральний уряд Німеччини готує довгострокову підтримку України артилерійськими снарядами та готує відповідні контракти.
Про це повідомляє Spiegel з посиланням на свої джерела.
Виданню стало відомо, що уряд минулого тижня вже вніс на погодження бюджетного комітету Бундестагу відповідну рамкову угоду з компанією Rheinmetall.
Документ передбачає постачання 333 тисяч 155-мм снарядів для власних складів до 2029 року. Угода включає також довгостроковий план постачання боєприпасів Україні.
Для України нібито початково закладають 20 тисяч снарядів на перспективу наступних двох років, федеральний уряд сплатить за це 60 млн євро. Бундесвер у 2023 році отримає також 20 тисяч снарядів.
Угода передбачає також, що Україна зможе замовляти додаткові снаряди і після того, як отримає першу партію – після консультацій з федеральним урядом. Ціну на подальші партії снарядів для України не зафіксували. З огляду на стрибок світового попиту на боєприпаси, Rheinmetall не був готовий прописувати конкретні ціни та часові рамки поставок у рамковій угоді.
На цей час Німеччина передала України близько 25 тисяч артилерійських снарядів, ще одну таку ж партію мають передати найближчими тижнями.
Це незначні обсяги, порівняно з реальними потребами на фронті – за оцінками фахівців, українським військовим доводиться щомісяця вистрілювати понад 200 тисяч снарядів.
– Дивлячись уперед, Rheinmetall очікує на значне збільшення виробництва артилерійських боєприпасів до виробничої потужності близько 600 тис. снарядів на рік, – зазначив представник Rheinmetall.
Країни-члени Європейського союзу мають намір збільшити розмір Європейського фонду Миру для фінансування постачання зброї майже на 50%, але Угорщина все ще блокує плани щодо виділення більшої частини цих грошей Україні.
Про таке пише Вloomberg з посиланням на джерела.
Зазначається, що ЄС має на меті додати ще 3,5 мільярда євро (3,8 мільярда доларів) до Європейського фонду миру, бюджет якого наразі становить близько 7,9 мільярда євро. Він компенсує урядам військові постачання в Україну, але також використовується для підтримки інших країн.
Значна частина коштів уже була виділена на військову допомогу Україні після вторгнення Росії. Але Угорщина блокує 8-й транш у розмірі 500 мільйонів євро для Києва через те, що Україна внесла угорський банк до переліку міжнародних спонсорів війни, повідомили джерела.
Посли ЄС погодилися на цей захід цього тижня, і міністри закордонних справ блоку мають підписати плани, коли вони зустрінуться у понеділок у Люксембурзі, повідомляє Bloomberg.
Раніше комітет постійних представників урядів держав-членів Євросоюзу (Coreper II) погодив збільшення на 3,5 млрд євро Європейського фонду миру (EPF), з якого, зокрема, фінансується закупівля зброї для України.
Країни Євросоюзу 23 травня обговорювали збільшення фінансування Європейського фонду миру на 3,5 мільярда євро, який поширюється не лише на Україну, однак не змогли дійти остаточної згоди з цього питання.
Завдяки фонду ЄС підтримує Збройні Сили України через шість послідовних пакетів підтримки, а також багато інших країн, таких як: Мозамбік, Грузія, Республіка Молдова, Республіка Малі, Сомалі, Нігер, Боснія і Герцеговина, Ліван та Мавританія, а також військових компонентів операцій з підтримки миру під проводом Африки та багатонаціональних підрозділів, таких як Балканська медична оперативна група.
86% загальної фінансової стелі на 2021-2027 роки вже було виділено в 2022 році. Це зробило необхідним її перше збільшення.