Дозволи на прогулянку і з тестом в магазин: в Європі посилили карантин так, що українцям і не снилося

Багато країн Європи, незважаючи на активну вакцинацію від коронавируса , продовжують посилювати карантин. Нові мутації COVID-19 привели до того, що тепер інфекція поширюється ще швидше, а саме перебіг хвороби протікає набагато складніше.

Обмеження в багатьох державах посилили настільки, що уявити щось подібне в Україні буде вкрай складно. І хоч громадяни вже не витримують “сидіти” на карантині, іншого виходу у них просто немає. Адже ніщо не може бути цінніше, ніж життя людей.

Які прийоми для боротьби з епідемією вирішили впровадити в різних країнах і як на них реагують в суспільстві, читайте в матеріалі OBOZREVATEL .Такі заборони українцям і не снилися

В Європейському Союзі ще в кінці лютого спалахнула потужна хвиля коронавируса, яка стала вже третьою з початку пандемії.

  • В окремих регіонах Австрії зважилися на цілодобове обмеження виходу з дому , а також задумали не пускати клієнтів в продуктові супермаркети без негативного тесту на COVID-19 . Громадянам, правда, пощастило, що його можна зробити абсолютно безкоштовно в будь-якому з пунктів тестування.
  • У Чехії , яка йде на першому місці в світі по смертності від коронавируса в розрахунку на 100 тисяч населення, ввели заборону покидати територію округу без дуже поважної причини. А працівників промислових підприємств вирішили безкоштовно тестувати на COVID-19 щотижня.
  • У Німеччині в недавніх словах канцлера Ангели Меркель побачили натяк на “мегалокдаун” після того, як вона визнала важку ситуацію в країні. У Берліні, наприклад, в громадських місцях тепер вимагають носити маски з більш високим ступенем захисту типу FFP2 . Громадянам країни можуть навіть заборонити відпочивати на популярних курортах поза державою . Вчені з Інституту Роберта Коха попередили, що без посилення карантину щодоби коронавірусів будуть заражати по 100 тисяч німців.

Жителі країн Заходу скаржаться, що втомилися від жорстких карантинних обмежень. Замість поїздок в інші країни вони мріють про те, щоб хоча б знову дозволили вільно переміщатися по вулицях. Вони все вже давно не бували в ресторанах, кафе, спортзалах і кінотеатрах. Навіть зібратися в гостях у друзів або родичів тепер не завжди можна.

У Німеччині раз в тиждень можна пройти безкоштовне тестування на коронавірус

За порушення карантину можуть посадити до в’язниці

COVID-19 не щадить нікого, і єдине, що є спільного в України з високорозвиненими країнами Європи прямо зараз – це, на жаль, критична ситуація в лікарнях. Кругом закінчуються місця, десятки тисяч пацієнтів потребують допомоги медиків і госпіталізації.

Але якщо на тлі такого спалаху в ЄС без роздумів йдуть на посилення обмежень, то українська влада продовжує затягувати з введенням локдауна, покладаючи надії на “адаптивний” карантин.

Чехія . Як розповів журналіст Олександр Морозов, який живе в Празі, ситуація в країні дуже важка. Населення втомилося від шестимісячного локдауна, але в суспільстві є розуміння того, що поки що “відкриватися” можна .

“А тут ще й великодні канікули. Всі хотіли б поїхати хоча б на свої дачі 4 квітня, однак і це неможливо. Зняти обмеження на пересування і відкрити дитячі садки уряд пропонує з 11 квітня – це буде першим кроком в поетапному ослабленні.

За рік в Чехії вмирає 90-95 тисяч чоловік, а тут ще плюс 25 тисяч від коронавируса . Чехи вважають, що це багато. У лікарнях під COVID-19 обладнано 6,5 тисячі місць. Вихід за цю цифру створює катастрофічну ситуацію. Офіси закриті, все “на удаленке”. На промислових підприємствах встановлено режим тестування робочих “, – повідомив він.

Франція. Українка Марія Рибак, яка проживає в комуні Сьє на південному сході, підтвердила значне погіршення епідеміологічної ситуації в державі.

” Через британського штаму щодоби фіксують понад 30 000 хворих. У реанімації критична наповненість. Тому в 16 департаментах посилили карантин. Закриваються всі магазини, крім магазинів першої необхідності”, – розповіла вона, зазначивши, що школи і садки поки що вирішили не закривати .

У регіонах з посиленим карантином людям заборонено відходити від свого житла далі ніж на 10 км. При цьому щоб погуляти на свіжому повітрі, потрібно мати при собі спеціальний дозвіл на пересування .

“В інших регіонах, які не підпадають під зону посиленого карантину, все не так строго. На вулиці можна без масок, тільки в приміщеннях. Штраф за відсутність маски – 135 євро. У Парижі суворіше: можуть оштрафувати навіть якщо зняв її з носа” , – говорить Марія.

З 16 січня по всій території Франції з 19.00 до 6.00 ранку діє комендантська година

Бельгія. Студент Микита, який живе в Брюсселі, зазначає, що місцева поліція стежить за дотриманням карантину, за порушення якого передбачені великі штрафи . У країні навіть в супермаркети ходять по черзі, а в непродовольчі магазини лише в порядку онлайн записи.

“Наприклад, [виписали штраф] 1 200 євро власникові бару за те, що налив клієнту пива. Іншому бармену за це дали 3 місяці в’язниці. Але в студентських гуртожитках останнім часом бувають гулянки. Якщо зловлять – 750 євро штрафу. За кордон – тільки за спеціальними дозволами . Щеплення роблять, але дуже повільно. Я тільки 15 березня отримав брошуру про вакцинацію і тільки в червні буду знати про дату. Думаю, не раніше осені “, – розповів він.

Після прибуття в аеропорт Дубліна пасажира супроводжують в автобус, а ті, хто прилетів з однією з 33 країн високого ризику, повинні пройти обов'язковий 12-денний готельний карантин

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *