5 хвилин тому! Борт з Кремля – страшна провокація в Херсоні: прибув особисто. Україна переможе!
Москва відправила голову Росгвардії «підбадьорити» військових Віктора Золотова до окупованого Херсона на тлі масованих контратак Збройних сил України.
Про це повідомляє пропагандистське ЗМІ РІА «Новини».
Повідомляється, що після прибуття Золотов роздав солдатам нагороди та медалі. Командувачу південним округом Росгвардії навіть надав звання «генерал-полковника».
Він відзначив «хорошу» роботу бійців із забезпечення громадського порядку.
Варто зазначити, що РФ планує провести “референдум” про створення псевдореспублік на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей. Про це 23 червня повідомив Центр національного спротиву, створений Силами спецоперацій ЗСУ.
“Росіяни навіть призначили дату – 11 вересня. Саме в цей день росіяни мають провести так званий “єдиний день голосування”, де, окрім фейкового референдуму, відбуватимуться фейкові вибори в Росії. Приблизно в ці дні на окупованих територіях також має розпочати роботу “Промсвязьбанк”, – ідеться у повідомленні.
Водночас російські окупанти зіткнулися зі спротивом місцевих жителів.
“Річ у тому, що в окупованих адміністраціях немає працівників. Наприклад, наразі окупанти масово звозять в окуповані регіони Запорізької області чиновників із Росії, які приїжджають на місяць і потім їх змінюють нові”, – пояснили у Центрі національного спротиву.
Також російська окупаційна влада створила штаб для проведення референдуму в захопленому Мелітополі, проте у місті триває спротив – про це мер Іван Федоров розповів в ефірі національного телемарафону 24 червня.
За його словами, загарбники переконують пенсіонерів, які залишилися в Мелітополі, що без отримання російських паспортів вони не зможуть отримувати пенсії, а підприємцям погрожують «націоналізацією» майна в разі відмови від реєстрації в окупаційній «податковій інспекції».
«Перш за все, держава Україна виконує свої зобов’язання, всі пенсії, соціальні виплати, зарплати в бюджетній сфері виплачуються і будуть виплачуватися. А що стосується підприємців, то, звичайно, ми розуміємо, що таке націоналізація від окупантів», – зазначив він.
Федоров нагадав, що в разі співпраці з окупаційною владою відповідальність нестиме керівник підприємства. Водночас він визнав, що люди, які не мають змоги виїхати, мусять заробляти на проживання, тоді як і російська влада зацікавлена в тому, аби підприємства працювали. Мер захопленого міста назвав ситуацію важкою, додавши, що «треба шукати вихід як на державному, так і на місцевому рівні».
Він також закликав людей, які залишаються в місті, не платити окупаційній влади за комунальні послуги.
Федоров додав, що кілька днів тому стало відомо, що російські війська створили штаб для проведення так званого «референдуму». За його даними, штаб очолила колишня членкиня «Партії регіонів» Галина Катющенко.
Водночас мер зазначив, що цю подію не можна назвати справжнім референдумом:
«Що хочуть зробити рашисти? Вони хочуть зняти картинку, що нібито деякі люди проголосували за те, щоб приєднатися чи утворити якусь квазі-, псевдореспубліку. Їм потрібна картинка. Їм не треба волевиявлення громадян. Чому вони так тягнуть з референдумом, мені зрозуміло – тому що сьогодні ми не можемо сказати, що більше від 5% на тимчасово окупованих територіях підтримують Росію. А 95% людей, які залишилися, точно проти, не кажучи вже про тих, які залишили наші тимчасово окуповані міста. Тому вони можуть показати картинку, що провели референдум вчора, але це точно не означає, що це якось впливатиме на звільнення нашими героїчними ЗСУ».
Додамо, що російським окупантам вдалося швидко захопити Бердянськ (Запорізька область) через відсутність у місті великих сил і засобів для оборони.
Про це розповів нардеп Єгор Чернєв в ефірі Радіо НВ.
За його словами, бої були в Херсонській області і в Мелітополі. Гарнізон, що залишився, у Бердянську відійшов.
“Ми пам’ятаємо в перші дні були протести, акції непокори, але з часом почали просто фізично виловлювати активістів, закривати їх у відділку і проводити фактично тортури. Тому відкритий опір зійшов нанівець, але разом з тим, там є партизанські загони, які працюють, саботують роботу [окупантів] … Не було сил і засобів, щоб чинити опір тій кількості російських військ, які на той момент заходили з боку Херсонської області”, – пояснив він.