Наступ на Україну? Тисячі білоруських солдатів: прямо на кордоні – у ЗСУ не стали мовчати!
Білорусь зосередила біля кордонів України близько 4 тисяч військових, Росія може швидко перекинути у Білорусь свої війська та підготувати новий наступ
Наразі на кордоні Білорусі з Україною перебувають до семи білоруських батальйонів. Це приблизно 3,5-4 тисяч особового складу. Про це в прямому ефірі заявив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.
“Але треба розуміти, що там є і російські війська. Не скажу їх кількості, але є низка населених пунктів, де вони розквартировані”, – каже Мотузяник.
За його словами, загалом армія Білорусі нараховує 60 тисяч осіб, але влада Лукашенка хоче збільшити її ще на 20 тисяч, тому наразі активно вербує білорусів до війська.
Крім того, враховуючи те, що зараз білоруська сторона надає Росії всю логістику, цілком можливий варіант, що росіяни зможуть досить швидко перекинути на територію Білорусі якісь додаткові резерви і, можливо, підготувати наступ, але до цього треба готуватися. На сьогодні ми поки що цього не бачимо.
“Але дії Росії, в тому числі і білоруської армії, змушують нас тримати там війська. Це така російська тактика станом на сьогодні. Основний удар – Луганщина, Донеччина, решта – постійні обстріли, відволікання нашої уваги, сковування дій наших підрозділів. У такий спосіб вони примушують нас тримати там війська.
Ми усі розуміємо: щойно ми заберемо звідти свої підрозділи – вони можуть здійснити повторний наступ. В найближчій перспективі ми цього не бачимо, але тим не менше ми вимушені укріплювати цей напрямок”.
Місяць військових навчань у Білорусі та нові войовничі випади білоруського диктатора Олександра Лукашенка провокують дедалі більше запитань про те, наскільки далеко готовий піти Мінськ і чи може Білорусь вторгнутися в Україну під тиском путіна.
7 червня розпочалися «заняття з бойової готовності» у білоруських Збройних силах. Згідно з повідомленням Міноборони Білорусі, до таких «тренувань» залучено всі категорії військовослужбовців (зокрема строковиків), підрозділи, військові частини, з’єднання та органи військового управління.
Офіційна мета таких навчань — відпрацювання заходів «щодо переходу з мирного на воєнний час». З 14 по 16 червня у Білорусі відбулися додаткові командно-штабні навчання, якими керував заступник міністра оборони, начальник тилу Збройних сил Білорусі генерал-майор Андрій Бурдико.
Крім того, за даними ГУР, з 22 червня по 1 липня у Гомельській області заплановано «проведення мобілізаційних навчань з військовими комісаріатами». А з 28 червня по 16 липня у Жлобинському районі Гомельської області заплановано проведення військових зборів із військовослужбовцями новостворених територіальних військ.
При цьому Росія продовжує завдавати ударів по Україні з території Білорусі, а приблизно в десяти білоруських містах станом на 10 червня були дислоковані російські війська.
На цьому тлі білоруський диктатор Олександр Лукашенко останніми тижнями нарощує войовничу риторику, хоча часом робить двозначні заяви.
10 червня він заявив чиновникам, що якщо «не дай Боже почнеться якась заварушка, ви ж розумієте, що ми підемо попереду». «І не факт, що я з автоматом ось тут бігатиму — ви побіжете попереду. Ви цього хочете? Я ні», — заявив Лукашенко.
Водночас, користуючись ідеологічними штампами російської пропаганди, він регулярно погрожує втручанням Білорусі у війну в Україні.
Демонстративна активність Білорусі та риторика Лукашенка підживили дискусію щодо того, наскільки високим є ризик вторгнення білоруської армії в Україну.
Український військовий експерт Олег Жданов вважає, що основними напрямками білоруського вторгнення могли б стати Волинський та Рівненський, а головними цілями — відкриття другого фронту та атака на канали постачання західної допомоги.
Основна загроза полягає в тому, що білоруські сили «реально готуються до початку війни».
«Усі ті дії з підготовки до війни, які здійснює Лукашенко, не треба сприймати як пускання пилу в очі Путіну, на жаль. Лукашенко підвищує градус напруги, і вже ігнорувати та казати, що це гра — стовідсотково неможливо», — вважає військовий аналітик.