Нове озбр0єння для України! Швеція передасть антикорабельні ракети – загальна сума становить понад 95 мільйонів євро

Україна отримає нову партію  військової допомоги на тлі російської агресії від Уряд Швеції. Заявили у четвер Міністр фінансів Мікаель Дамберг і Міністр оборони Пітер Хультквіст.

Пропозиції, які вносяться (до парламенту), означають, що виділені кошти для бюджету центрального уряду збільшаться на 1,0 мільярда шведських крон (102 мільйони доларів) у 2022 році, – йдеться у повідомленні міністерства фінансів скандинавської країни.

На знак солідарності з Україною та як частина міжнародної відповіді на дії Росії, Уряд Швеції бачить постійну потребу підтримувати Україну.

Швеція відправить в Україну  протикорабельні ракети, протитанкове озброєння та 12,7-мм гвинтівки, включаючи боєприпаси до них. Цей 4-й пакет підтримки також включає фінансовий внесок у Збройні Сили України. Загальна сума включає понад 95 мільйонів євро, — про це повідомила глава МЗС Швеції Анн Лінде у своєму дописі у Твіттері.

Лінде наголосила, що війна росії проти України повинна припинитися.

На озброєнні армії Швеції стоять протикорабельні ракети «RBS 17» («Robotsystem 17»), які, ймовірно, Україна отримає. «RBS 17» – шведська модифікація ракети AGM-114 «Hellfire». Модифікацію провела компанія «Bofors». Вона була адаптована для використання як протикорабельний комплекс і може запускатися з кораблів або з наземної вогневої точки. Ракета AGM-114 «Hellfire» була розроблена для ураження бронетехніки на далеких дистанціях.

У лютому Швеція оголосила про постачання в Україну військової техніки, включаючи 5000 одиниць протитанкової зброї, шоломів і бронежилетів, а в березні оголосила, що відправить ще 5000 одиниць протитанкової зброї.  Напередодні, Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО. Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде підписала заявку на вступ країни до Північноатлантичного альянсу.

Це сприймається як велика, серйозна подія, як крок, який ми вважаємо найкращим для Швеції, – прокоментувала міністерка.

Швеція офіційно ухвала рішення про те, що країна після близько 200 років нейтралітету подасть заявку на членство в НАТО, а в парламенті Фінляндії до останнього тривали дебати щодо вступу до альянсу. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *