Прямо у кабінеті! СБУ увірвалися, скрутили – депутат в істериці: $100 тис. за голос. ВР сколихнуло, крах
Служба безпеки затримала громадянина України під час спроби підкупу депутата Верховної ради – за внесення “потрібної” правки та відтермінування законопроєкту, зловмисники обіцяли народному обранцю $100 тис. щороку.
Про це повідомляє пресцентр СБУ.
Спецслужби встановили, що чоловік, який пропонував хабар – керівник організації, яка опікується авторськими правами музичних виконавців на території України. Фактично, ця організація збирає гроші з усіх закладів, де грає музика.
“Передбачалося, що організація передає більшу частину коштів виконавцям – оскільки вони мають авторські права на музику. Втім, користуючись монопольним становищем на ринку, зловмисник створив декілька “компаній-прокладок”. Кошти проходили через них і виконавці отримували відсоток не від першої суми, а від “фінальної компанії-прокладки”, що зменшувало прибуток музикантів у декілька разів.
Оскільки у Верховній раді зареєстрували законопроект №5572 “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”, який фактично ліквідовує вказану організацію, її керівник пішов на підкуп народних депутатів”, – йдеться у повідомленні.
Чоловік обіцяв одному з ініціаторів законопроєкту платити по $100 тис. щороку. Депутат мав внести необхідні правки до проєкту закона, а також можливо відтермінувати до голосування на невизначений термін.
“$100 тис. для “першого внеску” зловмисник вирішив виділити з підконтрольних “фірм-прокладок”. Сьогодні (29 жовтня, – ред.), під час спроби підкупу народного депутата України через його помічника, зловмисника було затримано”, – наголосили в СБУ.
За інформацією LIGA.net, йдеться про директора Організації колективного управління авторськими та суміжними правами Олександра Нікіна та народного депутата фракції “Слуга народу” Олександра Санченка, який є головою підкомітету з питань музичної індустрії комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики.
Зазначимо, Служба безпеки України викрила посадових осіб Житомирської митниці на створенні масштабної корупційної схеми з розмитнення вантажівок. За попередніми оцінками, за весь час протиправної діяльності митників державі завдано збитків на більш ніж 10 млн грн.
Посадовці митного посту «Житомир-центральний», у змові з двома підприємцями, організували митне оформлення вантажних автомобілів із значним заниженням їх вартості.
Представники підприємців подавали до митного органу підроблені іноземні технічні паспорти з недостовірними даними щодо дати виробництва вантажівок та їх першої реєстрації.
Митники, у свою чергу, зловживаючи службовим становищем, «закривали очі» на такі порушення та не проводили належної перевірки поданих для розмитнення документів.
У подальшому вантажівки продавалися доброчесним покупцям за ринковими цінами.
Злочинна схема гарантувала підприємцям суттєву «економію» – коефіцієнт акцизного збору та ПДВ з кожного транспортного засобу зменшувався у 40 разів – від 200 до 700 тис. грн в залежності від об’єму двигуна.
За інформацією СБУ, оборудка існувала упродовж останніх двох років. Встановлено, що за цей період було ввезено – оформлено в режимі «імпорт» та «легалізовано» щонайменше 36 вантажних автомобілів. Бюджет держави недоотримав понад 10 млн грн через несплачений акцизний податок і ПДВ.
За матеріалами СБУ трьом головним державним інспекторам митного посту Житомирської митниці повідомлено про підозру за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.
Наразі у рамках документування корупційної схеми повідомлено про підозру шістьом посадовцям митниці.
У межах кримінального провадження тривають слідчі дії. Правоохоронці продовжують перевіряти причетність інших службових осіб митниці до корупційної схеми та встановлюють причетність підприємців до цієї оборудки
Викриття схеми проводилося співробітниками Управління СБ України в Житомирській області спільно з Головним слідчим управлінням ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Джерело: korupciya.com