Терміново! “Їм труба” – накрили прямо на місці – пов’яжуть всіх: збитки на мільйони – вийшли на слід
СБУ знову прийшло по Медведчука, а точніше – за його трубою. Служба безпеки України викрила керівництво ТОВ «Прикарпатзахідтранс», що спеціалізується на транспортуванні нафтопродуктів, на масштабному забрудненні та псуванні земель Закарпаття.
Екології регіону завдано збитків на понад 34 млн грн.
За даними досудового слідства СБУ, наприкінці 2018 року це підприємство самовільно почало демонтаж резервної гілки нафтопроводу «Самара – Західний напрямок». Зокрема, демонтовано цистерни та майже 33 км трубопроводу. І це без жодної дозвільної документації.
З метою отримання надприбутків, ділки приховано «закопували» у ґрунт небезпечні відходи із цистерн. При цьому вони постійно нарощували обсяги небезпечних речовин, що могло спричинити екологічну катастрофу.
Правоохоронці встановили, що внаслідок несанкціонованого демонтажу трубопроводу, залишками паливно-мастильних матеріалів забруднено майже 20 тис. м² земель. Частина із них – поблизу місцевого водозабору.
За висновками експертів, дії зловмисників призвели до тяжких наслідків із забруднення та псування земель. Інженерно-екологічна експертиза підтвердила суму завданих державі збитків на понад 34 млн грн.
Під час обшуків за місцями діяльності підприємців та відокремленого підрозділу нафтобази правоохоронці вилучили документацію, яка доводить проведення оборудки.
Наразі колишньому головному інженеру компанії «Прикарпатзахідтранс» вже повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).
Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 239 (забруднення або псування земель), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.
Викриття протиправної діяльності проводилося під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури.
Нагадаємо, що коли журналісти проєкту розслідувань Bihus.Info оприлюднили другу частину «плівок Медведчука», то спливла інформація, що на тих записах Віктор Медведчук обговорював перебирання контролю над українською частиною нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» у 2015 році.
За даними розслідування, Медведчук причетний до того, що трубопровід повернувся під контроль російської «Транснефти» попри рішення Вищого господарського суду України, який затверджував права Києва на нього.
Після цього нафтопродуктопровід передали зареєстрованій у Швейцарії приватній компанії International Trading Partners, яку контролював нинішній однопартієць Медведчука Тарас Козак.
Сам Медведчук спростовував причетність до компанії.
Крім того, голос, схожий на голос Медведчука, на плівках згадує «керівника у Києві» та «головного», не називаючи прізвища. Журналісти припустили, що може йтися про п’ятого президента України з 2014 по 2019 рік Петра Порошенка, який нібито знав про передачу трубопроводу.
Редакція Bihus.Info з посиланням на редактора «Наші гроші» озвучує припущення, що Порошенко міг бути зацікавлений у ній та отримати у такий спосіб компенсацію за втрату судноремонтного заводу в Севастополі.
Сам Порошенко в коментарі Bihus.Info заперечив свою співпрацю з Медведчуком щодо будь-яких інших питань, окрім звільнення заручників, а також звинуватив журналістів у брехні.
Автори розслідування також припускають, що частину старого дизелю, який залишався в трубопроводі після його переходу під контроль Медведчука, у 2016 році закупило Міністерство оборони України.
Нафтопродуктопровід «Самара – Західний напрям» має ділянку на території України довжиною 1433 кілометри, яка сполучає її з Росією та Білоруссю та тягнеться до західного кордону. Останнім часом цим трубопроводом постачається дизпаливо: експерти оцінюють ці обсяги до 2 мільйонів тонн на рік, або близько 20% українського ринку дизельного пального.
Джерело: korupciya.com