Українці можуть заощадити на електроенергії: який тариф діє та як платити менше

Кабінет міністрів від 1 жовтня встановив для побутових споживачів в Україні нові ціни на електроенергію. Тепер сім’ї, які споживають на місяць до 250 кВт-год, платять за тарифом 1,44 грн (з урахуванням ПДВ) за 1 кВт-год, а ті, хто споживає більш ніж 250 кВт-год – за тарифом 1,68 грн. До речі, є кілька способів, як платити менше.

Скільки українці віддають за електроенергію, як платити менше та про тариф на воду – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

По суті, в Україні тариф було знижено. Раніше вартість становила 1,68 грн за 1 кВт-годину. Проте сильної економії для українців це не принесло, адже торік електроенергія коштувала дешевше.

У разі споживання 100 кВт-год електроенергії платити необхідно:

  • у жовтні 2020-го – 90 грн;
  • у жовтні 2021-го – 144 грн.

У разі споживання 250 кВт-год:

  • у жовтні 2020-го – 342 грн;
  • у жовтні 2021-го – 360 грн.

У разі споживання 500 кВт-год:

  • у жовтні 2020-го – 762 грн;
  • у жовтні 2021-го – 780 грн.

Варто уточнити, що тарифи на електроенергію для промислових підприємств відрізняються від тарифів для населення. Тарифи на розподілення електроенергії для обленерго встановлює Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Як платити за “світло” менше?

Громадяни можуть у кілька разів скоротити суму в платіжках. Для цього необхідно встановити двозонні лічильники.

З метою економії також можна:

  • купувати побутові прилади з маркуванням А та А+;
  • вимикати пристрої, що не використовуються;
  • вимикати прилади, які працюють від акумуляторів, як тільки вони повністю зарядяться;
  • регулярно розморожувати холодильники та морозильні камери.

Тарифи на воду

В Україні тарифи на водоканали встановлює НКРЕКП. Водночас тарифи на водопостачання та водовідведення встановлюються окремо, вони різні для всіх водоканалів.

Зазначимо, що тариф на воду сильно залежить від ціни електрики. Саме оплата струму становить майже третину всіх витрат водоканалів.

Так, у нашій країні є дві групи тарифів:

  • централізоване постачання холодною водою та водовідведення;
  • централізоване постачання холодною водою та водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем, для багатоповерхових будинків.

Тарифи на гарячу воду встановлює місцева влада. Наприкінці вересня держкомпанія “Нафтогаз”, Кабмін та Асоціація міст України підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Це означає, що місцева влада пообіцяла не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду цього опалювального сезону. Водночас меморандум нікого ні до чого не зобов’язує – насправді це заява про наміри.

Так, місцева влада, Кабмін і “Нафтогаз” домовилися про те, що постачання газу для виробництва тепла буде безперебійним. Для цього громади матимуть фінансову підтримку. Однак багато постачальників на місцях вже почали заявляти про необхідність підвищити тарифи.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *