Знову вибори! Нові особливості: відомо про всі деталі. Депутати до ВР – Україна чекає!
Жителі округів у Херсонській (Нова Каховка) та Черкаській (Канів, Золотоноша та частина Черкас) областях 31 жовтня обиратимуть нового народного депутата від своїх округів. Стало відомо, які технології і особливість кампанії в округах.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Довибори в Раду. Хто в регіонах побореться за вакантні місця в парламенті”.
Технології, які застосовують в округах, не рясніють оригінальністю. На реєстрацію в 184 окрузі (Херсонської області) подалися два “клони” Геннадія Лагути від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити” і один – кандидата від СН, нинішнього голови ОДА Сергія Козиря.
Але більшість “двійників” після реєстрації зійшли з гонки. Зараз у списку кандидатів залишився тільки один тезка Геннадія Лагути – тимчасово безробітний самовисуванець з Івано-Франківської області.
На 197 окрузі (Черкаська область) також не обійшлося без реєстрації “клонів”. У списках кандидатів є два “двійники” самовисуванця Владислава Голуба: перший – теж Владислав, інший – В’ячеслав.
Ще один кандидат, Віктор Шевченко, за шість днів до реєстрації змінив ім’я і подався на вибори як Віталій Войцехівський. Кандидат з таким же ім’ям і прізвищем – мер Золотоноші – балотується в нардепи від “Слуги народу”.
Але затія Віктора Шевченка провалилася: суд зобов’язав Центрвиборчком зареєструвати його за старим ім’ям, в результаті він знявся з гонки.
Одна з особливостей цієї кампанії – у списках кандидатів як на 184-му, так і на 197-му окрузі можна знайти кандидатів від місцевих партій, які не відрізняються ніякою активністю.
Наочні приклади: у Черкаській області на вибори йдуть представники проектів “Молодий Харків” і “Рівне разом”, а на окрузі в Новій Каховці – висуванці від Партії “Миколаївці”.
Цьому є як мінімум одне пояснення. За Виборчим кодексом, партія зобов’язана хоча б раз на десять років брати участь у загальнонаціональних виборах, інакше вона буде ліквідована. І зараз застава за одного кандидата на окрузі обійдеться їй набагато дешевше, ніж під час наступних парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими списками.
Джерело: korupciya.com