Прямо в ефірі! Гончаренко в істериці: з останніх сил – Порошенко “підставив”. У Зеленського “жорстко обговорили” – вже не секрет
Статус союзника США поза НАТО потрібен Україні, щоб “закрити вакуум безпеки” і перейти до повноцінного союзництва з США.
Про це на каналі “Україна 24” сказав нардеп від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко, коментуючи слова нардепа Давида Арахамії про те, що Україна повинна продовжити рух у НАТО, і потрібен статус не союзника поза НАТО, а інший.
“Те, що я чую, дуже дивно, тому що ще кілька місяців тому Арахамія власноруч ставив підпис за проведення позачергової сесії Ради, яке сьогодні й сталося. Насправді все просто: в довгостроковій перспективі вирішення питання безпеки – це членство в НАТО. Це ніхто не обговорює, тут немає ніяких питань, це стратегія. Але очевидно, що ми завтра і післязавтра не будемо в НАТО”, – зазначив Гончаренко.
Депутат вважає, що в Україні “дуже істотний вакуум безпеки”.
“Закрити його якраз можна було б через статус основного союзника. Цей статус нам дуже потрібен, щоб перейти від статусу стратегічного партнера до статусу союзника. Цей статус дає Україні багато можливостей, які ми могли б використовувати – військове, військово-технічне співробітництво, можливість розміщення американського контингенту на нашій території. Уявіть, якби зараз під Авдіївкою були б американські морпіхи, а в порту Одеси – американський есмінець. Напевно, ми інакше дивилися б на можливість загрози Путіна. Тому мені шкода, що це рішення сьогодні було провалено”, – сказав Гончаренко.
Нагадаємо, що Верховна Рада провалила голосування за постанову звернення до Конгресу США, щоб отримати статус основного союзника поза НАТО. Монобільшість у Верховній Раді не голосувала за звернення до США щодо надання Україні статусу основного союзника Штатів поза НАТО, оскільки політичний контекст всередині країни змінився.
Про це розповіла народна депутатка від “Слуги народу” Олена Мошенець.
“Тоді Росія брязкала зброєю на наших кордонах, тоді ще не визначено було щодо точної дати й результатів у спілкуванні між президентом Зеленським та президентом Байденом. І ця ініціатива виглядала такою, яка могла б на той момент Україні як мінімум допомогти. Але ситуація змінилась, і на сьогодні маємо абсолютно інший політичний контекст. Тому нашою фракцією напередодні після достатньо жорстких і тривалих обговорень була визначена єдина позиція, що ми не будемо підтримувати цю постанову. Про це говорили, пан Арахамія про це заявляв. Не було жодного секрету”, – пояснила Мошенець.
За її словами, на позицію монобільшості вплинула зустріч Зеленського і Байдена.
“На сьогодні з США ми маємо інший контекст взаємовідносин. Було підписано угоду між Міністерством оборони та Пентагоном. Якщо проаналізувати ті можливості, які надає ця угода, й ті можливості, які надає статус союзника поза НАТО, то ми бачимо значно більше перспектив. Саме тому за рекомендацією, зокрема, МЗС, пані Маркарової (посол України у США – ред.) та інших радників з міжнародного напрямку була визначена така позиція напередодні”, — розповіла нардеп.
Як ми вже писали, за постанову №5380 проголосували тільки 24 нардепи при необхідних 226.
Проти постанови проголосував 1 депутат, утримались – 163, не голосували – 26.
Таким чином, схоже на те, що у Раді, відбулося найбільше в її історії голосування з результатом «утримався»
Можливо, це була організована відповідь на тиск від Порошенка, який вирішив загнати у глухий кут темою статусу основного союзника США поза НАТО.
За ініціативу голосувала фракція ЄС і то не дуже мляво…
Тільки 11 «за», 2 – «утримались», 2 – «не голосували». 12 НАРДЕПІВ – були відсутні. Особисто Порошенко і той вирішив не приходити.
Виданню VESTI навіть вдалося зафільмувати Петра Олексійовича у холі під час голосування.
Схоже на те, що гетьман усвідомивши поразку вирішив, що питання НАТО вартим особистої уваги.
“Порошенко взяв і плюнув в обличчя Гончаренка, пропустивши його доленосне голосування. Схоже, між старим Петьманом і молодим «Васею» Олексієм пробігла чорна кішка”, – пишуть телеграм-канали.
Джерело: korupciya.com