5 хвилин тому! Шмигаль – все, у відставку, прем’єра за двері! Міністри наступні – все вирішено, геть
У новому політичному сезоні кадрові зміни можливі, але навряд чи вони стосуватимуться прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, переконаний Данило Гетманцев, народний депутат фракції Слуга народу і голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. Про це він розповів Радіо НВ.
«Кадрові рішення можливі, ніхто цього не виключає, але я б не говорив би зараз взагалі про прізвища. Щодо прем’єр-міністра. Я не вважаю, що в нас є підстави для його заміни. Ті помилки, які безперечно є в його роботі, як у кожного з нас, вони не є критичними, і не свідчать про те, що ця людина не на своєму місці. Тому я б взагалі це питання на сьогодні не розглядав», — зазначив Гетманцев.
До слова, серед потенційних кандидатів на виліт із Кабміну джерела Depo.ua називають віце-прем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, міністра оборони Андрія Тарана, міністерку соціальної політики Марину Лазебну, міністра культури Олександра Ткаченка і міністра юстиції Дениса Малюську.
Про Лазебну, Тарана і Уруського говорять і депутати-“слуги”. “Претензії у фракції щодо Уруського – мало руху, мало енергії. Стратегічні галузі промисловості не отримали певного поштовху, плюс конфлікти з главою економічного комітету. Дмитро Наталуха навіть кілька разів ініціював збір підписів за відставку Уруського. Щодо Лазебної і Тарана – інші причини. У Тарана – особисті конфлікти з колегами у військовій сфері. Щодо Лазебної, думаю, це пов’язано з якимись питаннями соціального характеру, які не були вирішені вчасно, зокрема, гаряче питання – субсидії”, – пояснив в ефірі одного із телеканалів Юрій Камельчук. Разом із тим він зауважив, що питання відставок вирішиться на засіданні фракції. Якщо з цього приводу буде звернення уряду.
Зазначимо, що раніше серед ймовірних відставників не було прізвища Лазебної, а були міністр юстиції Денис Малюська і міністр культури Олександр Ткаченко. За інформацією видання, вони залишаються в статусі кандидатів на виліт, але цілком можливо, що не так скоро. Нинішнього главу Мінюсту недолюблює глава ОП Андрій Єрмак, однак навколо цієї фігури ще не створили критичної маси негативу для відставки. А от Ткаченко, вступивши у медіа-війну з мером Києва Віталієм Кличком, фактично врятував себе від звільнення вже цієї осені. Позбавляти його крісла на Банковій не хочуть, аби Кличко не виглядав переможцем у конфлікті з міністром культури.
Про можливу відставку Тарана розмови точаться вже давно. У нього був особистий конфлікт із Русланом Хомчаком, але замість звільнити обох, президент відправив у відставку тільки Хомчака. Що багатьма було сприйнято як вибіркове правосуддя. Особливо у середовищі військових, де міністра оборони критикують. Очевидно, затримка з відставкою Тарана була спричинена банальною відсутністю йому заміни. Зараз, кажуть, заміна знайшлася – нинішній глава “Укроборонпрому” Юрій Гусєв, який здійснив карколомну кар’єру за президентства Зеленського.
Раніше ходили чутки, що Юрій Веніамінович буцімто підсиджує Уруського і мітить у крісло глави Мінстратегпрому. Та, схоже, отримає іншу посаду, важливішу. За нашими джерелами, Гусєв поїхав до США у складі української делегації так би мовити, на оглядини. Поїхав і Таран – підписувати важливі документи по своїй поки що зоні відповідальності. Чи добре пройшли оглядини Гусєва дізнаємося вже коли поновить роботу Верховна Рада.
Джерело: korupciya.com