Прямо під ОП! Тягнибока опустили, “Свободу” трясе: протест згас – це провал. Провокації не пройшли
На Майдані Незалежності зібрались прихильники “Свободи”, щоб пройти маршем до Офісу президента.
Збір учасників акції почався о 12:00. Загалом на Майдані Незалежності о 12 годині зібралося близько 300 осіб. Пізніше кількість протестувальників зросла.
Мета протесту, озвучити «Вимоги нації» напередодні візиту президента Володимира Зеленського в США.
Організатори озвучили вимоги:
⁃ відмова від реалізації Мінських угод.
⁃ відмова від надання особливого статусу Донбасу.
⁃ відмова від проведення виборів на окупованих територіях.
⁃ відмова від імплементації формули Штайнмайера.
⁃ США має виконати гарантії захисту України за Будапештським меморандумом.
Як пишуть, у телеграм каналах у Києві сьогодні – черговий мітинг. На цей раз не сидиться «Свободі». Близько 1000 людей прийшли на Майдан, щоб висловити вимоги до президента Зеленського перед його візитом до США. Зараз вони пішли до Офісу президента.
“Про вимоги цього веселого хороводу імені Тягнибока ми писали раніше. Серед основних – відмова від Мінських угод, від переговорів в нормандському форматі, імплементації «формули Штайнмайера». Ще вимагають, щоб США захистили Україну за умовами Будапештського меморандуму (вони «візьмуть під козирок», ага). Акція така ж рафінована і нудна, як і сама «Свобода». Яка і раніше була «партією за викликом». А сьогодні – тим більше. 1% -ний політичний карлик з замашками монобольшості, – пишуть журналісти.
Словом, під Офісом президента у «Свободи» все тухло. Тягнибок віщає вже хвилин 20. І несе відверту брехню про те, що потрібно домагатися виконання Будапешсткого меморандуму. А якщо сторони-підписанти на це не підуть – треба відновлювати ядерний статус (!). Ну-ну, ми подивимося як Захід (і не тільки) дозволить це зробити. Кому червону кнопку дати? «Свободі»? Питання вартості цього кроку взагалі залишимо за дужками.
Словом, під виступ фоном добре пішла б пісня «Фантазер! Ти мене називала »…
“Ще Тягнибок розповідає, що після повернення Криму і Донбасу треба проводити перепаспортізацію, і тільки через 10 років давати право голосувати. Так, це точно допоможе повернути регіони!”, – повідомлять жуналісти.
Відзначимо, що сам протест, як і його мета виглядають досить непереконливо. По-перше, Зеленський і так не збирається здавати країну, що можна зрозуміти по його останніх кроках і заявах. А по-друге, цікаво, хто виступає замовником акції, тому що очевидно вона була спрямована на дестабілізацію країни перед важливим візитом у США.
До слова, Валерій Чалий розраховує, що після візиту Володимира Зеленського до США відновить роботу комісія зі стратегічного партнерства Україна-США, засідань якої з 2018 року не було, а також очікує на нові якісні зміни в підтримці оборони України.
Щодо оборонної угоди з США, то зараз, за словами Чалого, йдеться про рамкову оборонну угоду. Експерт зауважує, що майбутня угода з США не дає Україні гарантій безпеки, і пояснює, чому так.
Він вважає, що Україна все ж не є історією успіху на тлі “провальної історії” в Афганістані, тому не потрібно завищувати очікування щодо “постафганських” змін у політиці США щодо України. Зокрема, експерт зазначає, якщо президент Естонії говорить в інтерв’ю прямо і відверто, що не варто інвестувати в Україну, це означає, що є проблеми.
“У американців запитань до України не менше”, – каже колишній заступник міністра закордонних справ.
За словами Чалого, цінність України для США і для Байдена – у спільних стратегічних цілях та цінностях: Україна має стратегічне розташування в центрі Європи, на кордоні з Росією, та зупинила російську армію.
“Я точно знаю, що у НАТО була дуже конкретна інформація про плани Росії атакувати Естонію. Але так сталося, що президент Янукович, коли ослабив країну та втік з неї, змінив плани РФ – і вся підготовка спрацювала в Україні”, – вважає експерт.
Він впевнений, що є низка позицій, за якими Україна потрібна США, і перераховує ці позиції.
Валерій Чалий знає, що Володимир Зеленський буде наполягати на ПДЧ – і каже, що це правильна лінія поведінки України.
Джерело: korupciya.com