Після саміту! Вступ у ЄС: названа дата – Зеленський в ш0ці, такого ніхто не очікував!

Президентка Естонії Керсті Кальюлайд вважає, що Україна не зможе стати членом НАТО, поки не будуть звільнені всі її окуповані території.

Про це вона сказала в інтерв’ю виданню “Європейська правда”.

“Естонія є твердим прихильником розширення НАТО, і ми підтримуємо надання Україні ПДЧ, а доки це неможливо – ми підтримуємо усі кроки Альянсу, що допомагають Україні зблизитися з НАТО та захистити себе. Які саме можливості будуть найреальнішими – подивимося. Бо у НАТО рішення ухвалюються тільки консенсусом. Хоча ми в Естонії твердо підтримуємо надання вам ПДЧ та зближення з НАТО, але ми не знаємо, коли та як це стане можливим”, – сказала Кальюлайд.

Вона наголосила, що відновлення контролю України на всіх окупованих територіях є обов’язковою передумовою вступу України до НАТО.

“Потрібно вирішення (конфлікту).Сподіваюся, через переговори. Раніше чи пізніше. Це мої щирі спостереження. Причому я – упереджений на користь України спостерігач, я хочу, щоби це сталося. Але треба щиро визнати: вам доведеться зробити чимало кроків до того, як можна буде говорити про членство”, – резюмувала президентка Естонії.

Також вона додала, що Європейському Союзу варто було б бути сміливішим у питанні розширення, але Україні необхідно “ще 20 років роботи” для готовності до членства.

“Я би хотіла, щоби Євросоюз був сміливішим у питанні розширення. Потрібне якесь рішення для Східних партнерів: чи ми пропонуємо їм повноцінне членство, чи створюємо новий формат для трьох держав, які мають амбіції (України, Молдови, Грузії – ред)”, – зазначила Керсті Кальюлайд, додавши, що сама є прихильником просто розширення, але це забере дуже багато часу.

Кальюлайд наголосила, що вступ до ЄС має купу умов, але Україна, Молдова та Грузія не виконують критерії членства.

“Вам знадобиться з 20 років роботи, доки ви дійдете до цієї готовності… Всі три країни мають проблеми з судами. Ви не підходите під вимоги членства в ЄС!”, – сказала вона.

За її словами, Україні, Молдові та Грузії можливо допоміг би на євроінтеграційному шляху певний проміжний етап, а їхні економіки вже й зараз інтегруються з економікою ЄС.

“Ми готові допомагати цим змінам, але роботу виконувати вам. І це важка робота”, – підкреслила президентка Естонії.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *