Терміново! Зеленський влетів: пенсійна реформа! Цілі дві пенсії для українців-нова система накопичення.

Під час засідання Національної ради реформ президент Володимир Зеленський закликав главу фракції “Слуга народу” Давида Арахамію посприяти, щоб напрацювання комітету з соціальної політики швидше з’явилися на розгляді парламентарів. Мова йшла про пенсійну реформу, яка передбачає систему обов’язкових накопичувальних пенсій. Скільки зможуть отримати українці за такої системи підрахували у Міністерстві соціальної політики.

За даними Міністерства соціальної політики, перше, що повинно змінитися для громадян у рамках пенсійної реформи – вони самі володітимуть грошима, які відкладають на пенсію.

Зараз внески працівників, які платять вони самі (ЄСВ) і які платить за них роботодавець, ідуть на пенсії теперішнім пенсіонерам. А в рамках реформи податки хочуть перерозподілити: 2% ЄСВ заберуть у ПФУ і перенаправлять у недержавні пенсійні фонди, плюс ще 2% заплатить роботодавець. Солідарні пенсії також залишаться, але ці 4% щомісячно накопичуватимуться на окремому рахунку з особливим доступом.

Громадяни обиратимуть самі, у який недержавний пенсійний фонд вкладати гроші. Також має існувати “фонд за замовчуванням”, куди автоматично потраплятимуть ті, хто не зробив вибір.

Накопичувальну пенсію виплачуватимуть додатково до солідарної й, за ідеєю, солідарна через це не повинна стати меншою. Людина зможе сама вибрати, як отримувати накопичення: одноразово, довічно чи на певний термін.

Таку пенсію можна буде почати отримувати пізніше ніж звичайну. Також у деяких випадках накопичення дозволять забрати і до виходу на пенсію. Наприклад, якщо людині необхідно лікування або ж вона їде на постійне місце проживання в іншу країну.

На початку серпня в Кабміні почала працювати робоча група з розвитку пенсійних накопичень. Накопичувальну систему пенсій хочуть ввести вже у 2023 році, щоправда, поки тільки для працівників бюджетної сфери.

За повідомленням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, на цьому етапі буде один державний накопичувальний пенсійний фонд, де буде 100% гарантування вкладів. Пізніше запрацює і наступний рівень пенсійної реформи, на якому до пенсійного страхування долучать і недержавні пенсійні фонди.

Законопроєкт про запровадження накопичувальних пенсій з’явився у Верховній Раді навесні. Але тоді депутати “завернули” його в профільний комітет для повторного першого читання. Документ допрацювали, але він знову отримав зауваження.

За даними Міністерства соціальної політики, обов’язкові накопичувальні пенсії допоможуть збільшити співвідношення пенсій до зарплат з 29 до 45%.

За підрахунками відомства, за 35 років стажу, маючи середню зарплату 15 тис. грн, українці зможуть накопичити близько 445 тис грн. (Працюючи з дохідністю приблизно на 3% вищою за річну інфляцію). Також якщо така людина отримуватиме пенсію протягом 15 років, у середньому накопичення дадуть їй додатково 3117 грн на місяць. Якщо ж у неї при цьому середня солідарна пенсія на рівні 3624 грн, то загалом вона отримає 6741 грн пенсії.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *