Історичний момент! У ВМС США повідомили: співпраця з Україною! Зміцнення миру – потужна підтримка
Американський ракетний винищувач класу Arleigh Burk USS Ross і транспортно-десантний корабель USNS Yuma залишили Чорне море після участі у військових навчаннях. Ross перебував у Чорному морі з 26 червня і брав участь в організованих Україною і США навчаннях Sea Breeze, а також керованих Болгарією навчаннях Breeze.
Про це повідомляє сайт командування сил ВМС США в Європі.
«Беручи участь у навчаннях Sea Breeze та Breeze, ми змогли продемонструвати нашу спільну відданість безпеці Чорноморського регіону, разом з нашими союзниками в НАТО та партнерами, – зазначив командувач Ross Джон Д. Джон. – Ми прямуємо через Середземне море і можемо пишатись тим, що ми значно зміцнили мир та безпеку через взаємодію, співпрацю та спільні дії упродовж нашого перебування в Чорному морі».
Чорне море – критично важливий водний шлях для морської торгівлі і стабільності в Європі, зазначили в командуванні сил ВМС США в Європі. В американських ВМС також зазначили, що вони регулярно взаємодіють в Чорному морі з такими союзниками і партнерами, як Болгарія, Грузія, Румунія, Туреччина та Україна.
Та проходило все не без ексцесів. Нагадаємо, що нещодавно Міністерство оборони заявило про причетність Росії до хакерської атаки на сайт Військово-морських сил і публікації особистих даних учасників військових навчань Sea Breeze-2021.
Про це повідомила пресслужба Міноборони.
«9 липня мали місце випадки хакерських атак структур держави-агресора на вебпортал Військово-морських сил Збройних сил України. У результаті чого відбулася публікація деяких документів та переважно фейкових повідомлень, пов’язаних з навчаннями Sea Breeze 2021, що наразі тривають у басейні Чорного моря. При цьому, жоден з документів не був отриманий в результаті витоку інформації з інформаційно-телекомунікаційних систем Збройних сил України», — заявлять у відомстві.
Там додали, що через атаку сайт українського флоту тимчасово припинив працювати. Уразливість виявили у фреймворку, який свого часу використовувався для створення вебсторінки. Крім того, фахівці зафіксували випадки DDoS-атак на офіційний вебпортал Міністерства оборони.
«Наразі загрозу усунуто, роботу сайту ВМС буде відновлено найближчим часом. Слід зазначити, що на теперішній час уповноваженими підрозділами проводиться робота щодо оновлення відомчих ресурсів в мережі на належний рівень захисту», — повідомили у Міноборони.
Джерело: korupciya.com