Кучма не стримався – Негайно треба міняти. Мабуть, ніщо інше не може так показово продемонструвати
Другий президент України Леонід Кучма з нагоди 25-річчя від дня ухвалення Конституції України написав статтю для “Голосу України” про Основний закон держави.
У матеріалі, який вийшов 26 червня, Кучма розповів історію ухвалення Основного документа і внесення змін до нього протягом усієї історії незалежності.
“Так сталося, що Конституція стала справою усього мого довгого 10-літнього президентства. Лише через кілька тижнів після свого першого обрання я ініціював процес, який завершився прийняттям “президентсько-парламентської” Конституції 1996 року. А за кілька тижнів до кінця своєї другої каденції я добився прийняття “парламентсько-президентської” політреформи, яку часто називають Конституцією 2004 року. Мабуть, ніщо інше не може так показово продемонструвати, який довгий шлях пройшла Україна за те десятиліття, яких глибоких змін зазнала, який стрімкий злет здійснила. Час підтвердив, що я боровся за історично правильний вибір: сьогодні Україна живе за нормами, прийнятими саме 8 грудня 2004-го”, – написав другий президент.
Кучма підкреслює, що Конституцію України можна змінювати, але тільки якщо цього потребують тенденції часу.
“Конституція кожного дня захищає суспільство та кожного громадянина. Але бувають моменти, коли суспільство та громадяни повинні захистити Конституцію. Чи означає це, що Конституція має бути недоторканною? Звичайно, як і будь-який складний організм, Конституція має розвиватися, вдосконалюватися. Конституцію можна і треба міняти за вимогами часу. Але відбуватися це може виключно у життєвих інтересах українського народу, а не в результаті примх чи зловживань когось “нагорі”, – зазначив він.
Джерело: korupciya.com