Нарощування військ Росії на кордоні України – США відреагували! Провина лежить на Кремлі – непохитна підтримка!
Російська делегація в ОБСЄ досі не надала змістовних пояснень щодо різкого нарощування нею своїх військових сил в окупованому Криму та вздовж кордону з Україною.
Про це заявила делегація Сполучених Штатів в ОБСЄ під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 24 червня.
“Більше двох місяців тому Росія в односторонньому порядку наростила свої військові сили в окупованому Криму та вздовж кордону з Україною до рівня, якого не було з часу її вторгнення у 2014 році. На сьогодні Росія не надала Постійній раді жодного змістовного пояснення своїх дій. Після перекидання Росією військ та техніки її сили залишаються у великій кількості вздовж російсько-українського кордону та на українській землі в Криму під російською окупацією”, – заявила місія США.
Американські дипломати також зазначили, що вся провина за кожну смерть, поранення чи пошкодження інфраструктури на сході України повністю лежить на Кремлі, “який розпочав цей конфлікт у 2014 році, намагаючись дестабілізувати свого сусіда та перешкодити здійсненню Україною свого суверенного вибору повністю інтегруватися з Європою”.
“Замість того, щоб докладати серйозних зусиль для врегулювання розпочатого нею конфлікту, Росія з подвійною силою концентрується на своїх заїжджених фразах про “іноземних кураторів” та “державний переворот”, – заявила американська місія.
Сполучені Штати також укотре підтвердили непохитну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи територіальні води.
Варто зазначити, що Комітет з питань міжнародних відносин Сенату США у вівторок одноголосно підтримав законопроєкт, що передбачає накладення санкцій проти фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення у процесі планування, будівництва або експлуатації газопроводу “Північний потік-2”.
Про це заявив голова правління компанії “Нафтогаз України” Юрій Вітренко, його заява опублікована на офіційній Facebook-сторінці “Нафтогазу”.
За словами Вітренка, законопроєкт передбачає накладення санкцій відповідно до Акту Магнітського щодо дотримання прав людини.
“Санкції охоплюватимуть фізичних та юридичних осіб, зокрема компанії, які вчинили значні корупційні правопорушення у процесі планування, будівництва або експлуатації газопроводу “Північний потік-2″. В результаті цього законодавства, державний секретар, за погодженням з міністром фінансів, на постійній основі здійснюватиме оцінку та звітуватиме про наявність корупційних схем, а також про іноземних осіб, залучених у корупційні дії, з метою потенційного накладення санкцій”, – розповів Вітренко.
За його словами, поправку проти “Північного потоку-2” просували сенатори і з демократичного, і з республіканського табору.
Очікується, що Сенат та Палата представників США проголосують за цей законопроєкт найближчим часом, додав Вітренко.
“Нове санкційне положення з відстеження брудних грошей в “Північному потоці-2″ в рамках Акту Магнітського може стати додатковим ефективним інструментом боротьби з російської газовою трубою”, – зазначив Вітренко.
Джерело: korupciya.com