Порошенко не зміг стати небезпечним конкурентом Зеленського: “Експрезидент уперся у невидиму стелю”
За два роки, проведені поза владою, Петро Порошенко закріпив за собою звання головного опонента Володимира Зеленського, але так і не зумів стати для того небезпечним конкурентом.
10 червня лідер партії Європейська солідарність (ЄС) і чинний народний депутат Петро Порошенко дав ексклюзивне 50-хвилинне телеінтерв’ю. Для цього він обрав канал Прямий — саме той, який він офіційно придбав приблизно чотири місяці тому, в середині лютого, пишуть Наталія Роп та Крістіна Бердинських для НВ.
Спершу колишній очільник держави і власник Прямого скромно подякував ведучому за запрошення у студію і взявся обговорювати останні новини зовнішньої політики — наприклад, майбутню зустріч президентів США і РФ у Женеві. Також Порошенко дорікнув Володимиру Зеленському — той, мовляв, не зумів домогтися особистої зустрічі з Джо Байденом напередодні його переговорів із Володимиром Путіним і отримати запрошення для України на саміт НАТО в Брюсселі. П’ятий президент країни заявив, що Зеленський поводиться, як слон у посудній крамниці.
Однак більшість ефіру лідер ЄС присвятив скандалу, в який потрапив сам. Протягом останнього місяця програма журналістських розслідувань Bihus.info випустила чотири сюжети про так звані плівки Медведчука, записані за часів президентства Порошенка. На них депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук, який нині перебуває під санкціями і домашнім арештом, розмовляє з різними російськими чиновниками і представниками «республік Донбасу». Й, обіцяючи вирішити різні питання, багаторазово посилається на «головного» і «президента», маючи на увазі, судячи з усього, Порошенка.
Тепер лідер ЄС пояснив своєму телеканалу, що робота Bihus.info — це спектакль, який розігрується нібито з єдиною метою: «політична атака на опозицію».
Журналіст Денис Бігус, який опублікував «плівки Медведчука», розповів НВ, що за останні два роки їхня програма робила багато розслідувань про оточення Зеленського. І прибічники Порошенка радісно ділилися ними в соцмережах. Тепер все змінилося.
«Це [звинувачення у політичному замовленні, що прозвучало з вуст експрезидента] типова реакція на розслідування, коли, по суті, сказати нічого», — впевнений Бігус.
Зв’язок із Медведчуком завдає серйозного репутаційного удару по Порошенку, впевнений Анатолій Октисюк, експерт Дому демократії. Втім, навіть це навряд чи відлякає від лідера ЄС його найпалкіших прихильників. У Порошенка, мовляв, нині є проблеми іншого характеру: за два роки в опозиції він зумів застовпити за собою патріотичне спрямування, його особистий рейтинг і показники підтримки ЄС підросли на тлі падіння популярності влади, але експрезидент уперся у невидиму стелю. Ім’я їй — високий антирейтинг Порошенка, який нікуди не подівся.
Зрештою власник Прямого і його партія опинилися затиснутими в електоральній ніші, яку їм поки не вдається розширити, пояснює Олексій Розумний, провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова.
«Колишній президент не пропонує суспільству нічого нового, а лише відбивається від атак. Тоді як успішний політик від опозиції — це той, хто сам атакує владу», — уточнює він.
Зазначимо, що Олександр Корнієнко, очільник партії «Слуга народу», назвав екс-президента України Петра Порошенка збитим льотчиком, чия підтримка надалі падатиме. Представник політсили чинного глави держави Володимира Зеленського переконаний в подальшому падінні електорального рейтингу лідера «Європейської солідарності».
«Підтримка Порошенка точно зменшуватиметься — правий патріотичний фланг вступає в досить глибоку кризу. І це не про ідеологію. Давайте чесно зізнаємося, всі ці дворічні розмови про те, що ми здамо країну — політика. Ми не здали країну і посадили Медведчука, в цьому наша відмінність від «ЄС», — заявив Корнієнко в інтервʼю «Бабелю».
За словами нардепа-«слуги», Порошенко зараз відчуває себе впевнено лише у Фейсбуці, який став для нього «політичною лагуною». Водночас Корнієнко вважає, що лідер «Європейської солідарності» не зможе знову реально претендувати на пост президента.
«Політично він збитий льотчик вже давно, у нього антирейтинг 75%. З такими цифрами взагалі не можна говорити про масштабні історії на кшталт президентських виборів. Можна говорити про «політичні лагуни», де у тебе є підтримка. Такою «політичною лагуною» для Петра Олексійовича став Фейсбук», — підсумували у «Слузі народу».
Джерело: korupciya.com