Перейдемо до дій! Подоляк зробив карколомну заяву. Вкрай успішна розмова з Байденом
Розмова президента Володимир Зеленського з американським лідером Джо Байденом була максимально довірчою, предметною і з цілком конкретними визначеннями тих чи інших ризиків, а внесення правок до заяви Банкової – це цілком робочий формат. Про це радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив у коментарі.
За його словами, первинний послярозмовний стейтмент робився, виходячи із загальної атмосфери розмови президентів і висловлених усних формулювань. У тому числі тих, які стосувалися подальшої можливої логістики вступу нашої країни до Північноатлантичного альянсу.
“Важливо адже все ж таки перейти від слів до конкретних дій. Тому що дії для України – це абсолютно точне розуміння дат, логістики, підсумкових процедур. З іншого боку, як відомо, тема НАТО надзвичайно спекулятивна, і тому активно використовується в пропаганді сторонами, категорично не зацікавленими в дійсному просуванні України цим шляхом”, – підкреслив Подоляк.
Він додав, що саме тому важливо було позначити спільність позицій та оцінок одразу за фактом розмови. Передати атмосферу двостороннього тет-а-тета. А вже трохи пізніше почалися консультації сторін щодо уточнення саме дипломатичних формулювань.
“На мій погляд, абсолютно робочий формат і абсолютно адекватні правки. Нема жодних суттєвих підсумкових розбіжностей і близько. Інша річ, що реальне здивування викликає спроба частини нашої спільноти активно “пройтися” по вкрай успішній телефонній розмові, і хоча б трохи звести її цінність”, – резюмував радник керівника ОП.
Зеленський також заявив, що дуже задоволений розмовою з Байденом, а виправлення пресрелізу ОП про підтримку Байденом бажання України отримати План дій щодо членства в НАТО він вважає несуттєвим, сказано в його коментарі “Українській правді”.
“Вчора у мене була прекрасна розмова з президентом Байденом. Чітка, предметна, по суті. Я дуже задоволений підсумками розмови і перспективами подальшого довірчого особистого спілкування. Джо Байден буквально запевнив мене в повній і безумовній підтримці України”, – розповів президент.
Глава держави додав, що у нього об’ємний двосторонній порядок денний і він детально обговорюватиметься наприкінці липня в США тет-а-тет. Туди увійде багато найважливіших питань – безпека, територіальна цілісність, економіка, енергетика, прямі інвестиції, технології, співпраця в оборонній сфері.
Говорячи про ПДЧ України в НАТО Зеленський зауважив, що слова – не важливі, а важливі конкретні вчинки.
“Отримає Україна, нарешті, ПДЧ чи ні – це питання бажання тільки самого Альянсу. Якщо отримає – значить, нас там дійсно бачать. Якщо не отримає – це теж цілком конкретна відповідь”, – заявив український президент.
На його думку, значно важливішим є максимально ефективна реформа Збройних сил України, адже “тільки це є на сьогодні абсолютною гарантією миру в нашій країні і гарантією захисту кожного українця”.
Джерело: korupciya.com