Просто в Раді! Парубій не чекав – Разумков заткнув. Заблокували трибуну! Такого ще не було

Дмитро Разумков, спікер Верховної Ради, під час пленарного засідання 1 червня влаштував словесну перепалку з народними депутатами, зокрема Миколою Княжицьким, екс-спікером Ради Андрієм Парубієм та екс-главою Українського інституту нацпам’яті Володимиром В’ятровичем, які виступали проти голосування за включення до порядку денного змін до мовного законодавства, та заблокували трибуну.

Опозиційні фракції, серед яких «ЄС», «Голос» та низка інших нардепів, вийшли до трибуни, де Княжицький виступив із закликом не підтримувати цей законопроект, оскільки голосування відбувається в порушення регламенту Ради.

Потім В’ятрович почав вигукувати до Разумкова «Ганьба!».

Це порушення, — зазначили нардепи.

Парламентарі наголошували, що профільний комітет ще на розглядав законопроект, а його вже в обхід комітетів монобільшість намагається винести в сесійний зал.

У відповідь Разумков агресивно вигукнув Парубію:

Коли ви 17 разів ставили на голосування, то не вам мені розповідати про регламент.

Ці слова деякі депутати зустріли оплесками. За підсумками голосування, нардепи провалили включення проекту закону № 5554.

На відміну від вас, я не ставлю на повторне (голосування — ред.) — у другий, третій, п’ятнадцятий, двадцять третій раз, — заявив підвищеним тоном Разумков.

Зазначимо, в свій час Дмитро Разумков розкритикував Андрія Парубія на посаді спікера Верховної Ради. Він зазначав, що екс-спікер нехтував регламентом, коли ставив один і той же законопроект на голосування кілька десятків разів.

“Я розумію, що бувають різні ситуації, але коли це стає практикою … А це саме була практика. Останній приклад – 17 разів ставився на голосування Виборчий кодекс. Знову-таки, буває всяке, але так поглумитися над регламентом, – це треба мати талант “, – заявив Дмитро Разумков.

Варто також зазначити, що Дмитро Разумков заявив, що законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва не готовий до розгляду у Верховній Раді. Водночас він підкреслив, що не блокує схвалення документу.

Спікер Ради пояснив, що наразі немає рішення парламентського комітету щодо законопроєкту №5369. Як тільки воно з’явиться, керівництво ВР винесе документ на розгляд сесійної зали.

Разумков також відповів на питання журналістів про те, що “злі язики” звинувачують його у блокуванні розгляду законопроєкту,

Якщо хтось щось коментує, то потрібно це робити компетентно, у межах нашого законодавства, а не ляпати язиком, вибачте за такий непарламентський вислів. Для того, щоб розглянути питання по суті, потрібно відповідне рішення комітету,
– заявив спікер Ради.

Зауважимо, парламентський комітет схвалив законопроєкт про ліквідацію ОАСК ще 20 травня 2021 року. Тому, ймовірно, Разумков помилився у своїх висловлюваннях.

Що відомо про ліквідацію ОАСК

13 квітня президент Володимир Зеленський вніс до Ради невідкладний законопроєкт про ліквідацію ОАСК. Глава держави пояснив, що довіра до суду – втрачена.

Замість ОАСК пропонують створити Київський міський окружний адміністративний суд.

Суді ОАСК обурилися таким рішенням президента та поскаржилися у ПАРЄ. Служителі Феміди вважають, що немає законних підстав для ліквідації суду.

Також, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков ще не бачив тексту законопроєкту, ініційованого Президентом, щодо деолігархізації, однак очікує, що він найближчим часом з’явиться на сайті парламенту.

“Законопроєкт щодо деолігархізації я ще не бачив. Він не заходив у Верховну Раду. Думаю, що найближчим часом з’явиться, тоді побачимо всі. Він буде на сайті Верховної Ради. Після цього ми можемо про нього говорити, обговорювати ті аспекти, які будуть в ньому відображені, коли це відбудеться”, – сказав спікер.

Разумков додав, що в Україні “точно не повинно бути груп впливу”.

“Весь парламент повинен бути групою впливу для українського народу і працювати саме на їх інтереси, тому що бенефеціаром будь-яких рішень парламенту повинні бути громадяни нашої держави”, – зазначив він.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *