На ранок! Венедіктова рознесла- Медведчук прозрів. Ми ще не завершили – процес іде. Разом з Сивочолим – далі буде

Генеральний прокурор України Венедіктова пояснила, чому тільки зараз почали справу Медведчука. Оскільки про існування цих плівок знали всі – і спецслужби, і президенти, і два роки зараз уже у влади інша команда, команда Зеленського. Про це Венедиктова повідомила в інтерв’ю на телеканалі “Україна 24”.

“Ну, знаєте – знали всі. Ми, наприклад, не знали. Знов-таки, коли проводиться контррозвідувальна діяльність, тільки топ-керівництво генеральної прокуратури до цього долучено, коли ставиться підпис під клопотаннями. Я наполягаю все ж таки на тому, що сучасний Офіс генерального прокурора, він не політизований, ми не дивимось на те, що там проросійськість політиків, або кум Путіна, або ще щось. Ми не за кумівство і не проти кумівства. Ми не про родинні зв’язки, ми не про політичні програми, політичні амбіції. Ми все ж таки про кримінальне провадження. Порушив закон – відповідай. Якщо ти не порушив закон, а в тебе така політична адженда, і ти виходиш по регіонах із політичною аджендою, яка є законна в цій державі – питань нема. Ми дивимось тільки на склад злочину. ” – відмітила Венедіктова.

Також Ірина Венедіктова розповіла, як ставиться до того, що Медведчука суд відправив на домашній арешт.

“Я оцінку давати не можу, я зараз знов-таки відповім як юрист, як людина, яка фахово дивиться на процес. Чи ми могли йти безальтернативно по цій категорії злочинів? Ні. Мала бути альтернатива. Тому в принципі було клопотання про тримання під вартою з альтернативою внесення застави. Застава була дуже велика – 300 мільйонів. З іншого боку, суддя, коли мотивував своє рішення, він так само сказав: чекайте, ви наклали на людину санкції, всі його активи заблоковані. Коли ви ставите таку велику заставу, це означає, що в принципі, по суті, по духу права ви робите безальтернативне клопотання. Ну як він може сплатити 300 мільйонів, розмірковував суддя, це означає, що ви просто хочете людину посадити під варту. З точки зору юридичного інструментарію, механізму, це розумно? От якщо ми відходимо від прізвищ, подобаються вони комусь, не подобаються. Я це підписала клопотання. Тут же не можна сказати – от я підписала. Саме тому ми і поставили таку заставу. Ми порахували його статки, поставили заставу дуже високу. Але суд вирішив, що таким чином, оскільки ми наклали санкції на нього, держава наклала, поставили безальтернативність. Тому суд пішов таким шляхом. Чи мені це сподобалось? Мені це не сподобалось. Тому ми пішли в апеляцію. Отримали знову рішення. Яким чином я на нього можу реагувати? Як на всі рішення судів. Якщо б щось там було, з моєї точки зору, неправосудне, я би пішла до Вищої ради правосуддя. В цьому рішенні судді підстав для цього немає. Людина виважено підійшла до того, щоб подивитися, знов-таки, яка буде перспектива інших судових процесів. Ми ж розуміємо, що будь-які такі процеси, вони будуть мати своє продовження і в Європейському суді з прав людини, і так далі. Тому, в принципі, це може і гарантія того, що нема жодного тиску від влади на ці кримінальні процеси. Я до цього дивлюсь, от безпосередньо виважено, з перспективою на майбутнє. Наше завдання зараз – показати, що це серйозно, ми ж ще не закінчили слідство. Нам дійсно треба закінчити слідство, нам дійсно треба ознайомити сторону захисту з кримінальним провадженням, нам треба зайти в суд. І я вважаю, що це буде для нас в принципі вже перемога, коли обвинувальний акт зайде в суд.” – додала Венедіктова.

Окрім цього, Венедіктова дала коментар, щодо скандальних плівок Медведчука, Фігурантом яких є Петро Порошенко.

” От коли я була в ДБР, це було всього два місяці, це були дуже яскраві два місяці. У мене було кожного дня під вікнами, під стінами то виставки картин, то якісь хороводи. І мені здається, що ДБР чули. Зараз не приходять до мене проєкти будь-яких процесуальних моментів, до мене вони не доходять. Чи відбувається слідство? Безперечно, відбувається. В різних станах: десь експертизи, десь – міжнародна допомога, десь я впевнена, що ідуть якісь допити. Але якщо ми проговорювали вже рівень генерального прокурора, на сьогоднішній день цього немає” – відмітила вона.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *