Слідом за Кабміном! Масштабна чистка – гучні відставки. Зеленський “пожене” їх – З речами на вихід! Почалось

Слідом за Кабміном президент Володимир Зеленський може почати чистку в губернаторських лавах. На думку політолога Світлани Кушнір, першими на вихід з речами опиняться відверто слабкі ланки президентської вертикалі.

Про це політолог пише на своїй сторінці в Фейсбуці:

Кадрові ротації в Кабміні відбулися. Звернули увагу, як пройшла зміна трьох міністрів в уряді Дениса Шмигаля? На обличчя явне узгодження з Офісом Президента. А в день прес-конференції, поки на цитати розбирали слова шостого Президента України, Верховна Рада без особливого шуму і пилу проголосувала за Олексія Любченка, Олександра Кубракова і Віктора Ляшка.

Замість повного перезавантаження всього складу КМУ в ОПУ, по всій видимості, вирішили поки обійтися лише частковою зміною персоналій. Як на мене, то переформатування вимагає не тільки Кабмін, але і вся управлінська вертикаль Президента, на яку і покладається відповідальність за реалізацію реформ в областях.

Якщо вже чистити ці Авгієві стайні, то повним ходом і по всіх фронтах. Це в тому випадку, якщо Офіс Президента таки зважиться почати посилювати своє представництво в регіонах.

До речі, це прекрасний спосіб для Володимира Зеленського перестати збирати весь негатив за дії і зальоти чиновників, випадкових попутників і союзників. Було б непогано продемонструвати суспільству, що якщо міністр, чиновник, голова ОДА не впоралися з поставленими завданнями, то давати їм другий, третій, четвертий шанс виправити свої факапи вже ніхто не буде.

Бездіяльність, непродумані рішення, що призвели до збитків для держави – на вихід з речами, а навздогін ще й перевірки правоохоронних органів з відповідними висновками.
Якщо на Банковій реально вирішили готуватися до другого терміну, то повинні усвідомити, що перемоги в один тур не буде. А значить пора працювати на виконання передвиборчих обіцянок, відбудовуватися від політичних опонентів можна тільки на позитиві змін, які будуть наочно явлені суспільству. Я просто інших шляхів для переобрання (перезавантаження 2.0) не бачу.

Вже не один раз говорилося про відверто слабких губернаторів в ряді областей. Немає активності з їхнього боку, немає ініціатив, не бачать їх люди, десь по кабінетах вони і є, але на ділі області, як кораблі без капітанів, йдуть-бредуть кудись без курсу.

Другий тур (а він обов’язково буде), вже не виграєш на емоціях, тут повинна бути опора на регіони і вирощені за цей час (тобто ще за фактом року два, потім буде пізно на п’ятому році щось виправляти) глави облдержадміністрацій. Саме на них Володимиру Зеленському треба буде робити ставку, а тому нема чого втрачати час – пора міняти відверто амебних, ніяких від слова «зовсім», губернаторів.

В когорту лузерів можна віднести і аутсайдера за соціально-економічними показниками Кіровоградську область. Там, до речі, Валерій Жалдак так і продовжує виконувати обов’язки глави ОДА, пора б вирішити цю тривалу справу. Але найбільше з главами не пощастило Київській області. Тут главу ОДА міняли вже чотири рази, а толку в області поки нуль.

Київська область – хороший маркер для Зеленського, а в чомусь може бути і ключовий. Після «очищення» команди президента тут змінився куратор по партійній лінії “СН”: нардепа Олександра Дубінського замінили на нардепа Андрія Мотовиловця.

Захоплююча сталася і зміна керівництва Київської обласної ради, яка з листопада 2020 роки не змогла провести повноцінну сесію. Обмін слабкого глави Олександра Склярова від партії «Слуга народу» на Наталію Гунько (депутат від «СН» і за сумісництвом дружина нардерпа Анатолія Гунько, фракція «Слуга народу») провели в акурат на Чистий четвер – символічно так очистилися.

Зараз саме час поміняти і Василя Володіна, який на посаді голови Київської ОДА з березня 2020 року, а за фактом в області взагалі безвладдя. І призначати на цю провальну ділянку треба сильного, досвідченого управлінця, якому по плечу буде одночасно вирішувати різновекторні завдання: знайти точки дотику з усіма політичними силами в облраді, переконати актив області в чіткості і прозорості намірів і почати діалог з бізнесом і органами місцевого самоврядування, де другий етап реформи розбалансував частково паритет. Крім того, завдання номер один – сформувати міцну і дієву команду заступників ОДА та голів профільних департаментів і т.д.

Я ось раджу спостерігати за тим, що зараз в найближчий місяць буде відбуватися і чи зважиться на капітальну чистку кадрів Президент Зеленський. І нехай вас не бентежить останній тиждень весни, яку синоптики нам пророкують дощовю. Літо обіцяє бути політично спекотним, не перемикайтеся.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *