Просто зараз! Скандальному Киві дісталось – за нього взялись. Відберуть найдорожче – Депутат в ауті!

У четвер, 20 травня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулась до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованими активів у сумі понад 1,2 млн гривень та їх стягнення в дохід держави. Йдеться про майно народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Іллі Киви.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура в Telegram.

Зазначається, що нардеп, не маючі права власності, користування та володіння, передав жомову яму в оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності.

За оренду народний обранець протиправно отримав 1 242 236 гривень. Ще 10 тис. гривень було перераховано на його банківський рахунок як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій.

Положення чинного Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів” у таких випадках передбачають визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.

“Стягнення в дохід держави активів, законність походження яких не встановлена, є різновидом цивільно-правової відповідальності за корупційні та пов’язані з корупційними правопорушення”, – йдеться в повідомленні.

Подання позову та представництво держави в суді у таких справах належить до виключної компетенції прокурорів САП, а у передбачених законом випадках – прокурорів Офісу Генпрокурора.

Нагадаємо, у липні минулого року в Bihus.info дізналися, що Кива отримав 1,2 млн грн за здачу в оренду жомової ями. Яма виявилася ділянкою з бур’янами та без ознак діяльності навколо.

Раніше жомові ями використовував цукровий завод міста Заводське – туди скидали відходи після обробки буряку. Нині він не працює, але яму (400 метрів разом з гаражем), яка належить нардепу, орендувала львівська “Компанія “Сіквел”. Вона фігурує в одному з кримінальних проваджень щодо ознак її фіктивності. “Власниця фірми Світлана Ставісюк не захотіла розповідати журналістам, чи справді її підприємство сплачувало 100 тис. грн на місяць за оренду цього об’єкта і навіщо фірмі зі Львова знадобилася яма в Полтавській області.

Сам же Кива журналістам заявив, що здачею ями в оренду займаються його юристи, а коментувати по суті він не може.

У грудні 2019 журналісти Bihus.info оприлюднили розслідування щодо нардепа ОПЗЖ Іллі Киви, в якому заявили, що у 2013 року він був визнаний винним у хабарництві, однак не відбував покарання в місцях позбавлення волі. Натомість Кива отримав штраф через довідку Полтавської психіатричної лікарні про 2-гу групу інвалідності.

Раніше, народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ілля Кива обматюкав радника глави МВС Володимира Мартиненка.

Так він відповів на заяву про можливу необхідність заново захищати дисертацію.

Відповідний коментар Кива написав під постом Мартиненка, але потім його видалили. Втім, багато ЗМІ встигли зафіксувати реакцію нардепа.

Йдеться про інтерв’ю радника глави Міністерства внутрішніх справ. У ньому він описав процедуру надання наукового звання.

Також Мартиненко зазначив, що нардепа можуть скерувати на повторний захист дисертації після “глибинної перевірки” роботи.

“Те, що ти тупий, ні для кого не новина, але настільки… У***нь, тобі складно це зрозуміти, але постарайся напружитися і подумати, що ти будеш робити, коли опинишся поза МВС. Раніше я тебе не помічав, таких трутнів під МВС багато лазить, а тепер мені доведеться тобі завжди допомагати”, – написав Кива.

Пізніше радник Арсена Авакова відреагував на таку відповідь нардепа, написавши, що він його не здивував.

“Цей сц**ливий “др**ер із силосної ями” нічим не здивував. Наваяв щось у мене під дописом і швидко самозабанився. Цікаво, його текст сприймати як загрозу або весняне загострення психіатрії?” – підкреслив Мартиненко.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *