Не прийшов на засідання! Зеленський розлючений – доставити примусово, суддя не чекав! Не потерплять
Сьогодні Олександр Тупицький вкотре не з’явився на судове засідання. У Зеленського допускають, що якщо так буде й надалі, голову КСУ можуть доставити на засідання в примусовому порядку.
Про це заявив представник президента в КСУ Федір Веніславський в ефірі “Україна 24”.
Він зауважив, що Тупицький розуміє, що йому можуть обрати запобіжний захід, тому свідомо не приходить на засідання суду.
“Тупицький чудово розуміє, що є підстави для реєстрації кримінального провадження, в якому він є підозрюваним. І якщо всі обставини будуть досліджені в процесі судового засідання, то йому загрожує реальний запобіжний захід. Тому якщо ми побачимо, що він уникає явки, думаю, що суд дозволити застосувати привід”, – сказав Веніславський.
Зауважив, що відсторонений голова КСУ користується неоднозначністю українського законодавства. Веніславський також наголосив, що кримінально-процесуальне законодавство потрібно змінювати, щоб унеможливити зловживання правами на прикладі Тупицького, який систематично не з’являється на засідання суду за різних причин, тим самим “демонструючи неповагу до ідеї верховенства права і до судових інститутів”.
Нагадаємо, вчора Володимир Зеленський дозволив проводити досудове розслідування без присутності підозрюваного.
Зеленський підписав Закон про вдосконалення здійснення спеціального досудового розслідування. Ним, зокрема, дозволяється почати досудове розслідування без присутності підозрюваного у деяких випадках.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
Нагадаємо, сам закон Верховна Рада ухвалила ще 27 квітня.
Вказано, що документ покликаний забезпечити невідворотність покарання громадян, які вчинили кримінальне правопорушення та переховуються від слідства в інших країнах або на тимчасово окупованих територіях України.
Згідно з чинним законодавством, щоб почати щодо втікача спеціальне досудове розслідування чи спеціальне судове провадження, його мають оголосити в міжнародний розшук. Але Інтерпол іноді відмовляє в цьому Україні, мотивуючи такі свої рішення наявністю ознак політичного переслідування.
Тепер починати досудове розслідування зможуть без присутності підозрюваного, якщо:
підозрюваного оголосили в міжнародний розшук;
підозрюваний не приходить до слідчого, прокурора або до суду і перебуває на території “країни-агресора” або ОРДЛО.
Джерело: korupciya.com