Урок для всіх! Офшори Порошенка накрили – надприбутки у бізнесі, Сивочолий в ауті: використав владу! Українці приголомшені

Офшори – це не нова тема для Петра Порошенка. Він вже вкотре стикається з цією проблемою. І це урок і для нього, і для інших політиків-бізнесменів.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише політолог Володимир Фесенко.

Врешті решт треба визначатись – або політика, або бізнес. Якщо буде їх поєднання, то неминуче будуть виникати іміджеві проблеми, навіть якщо це пов’язано з хобі – колекціонуванням предметів мистецтва.

Зараз знов модно обговорювати тему олігархії (яка, до речі, також напряму стосується Петра Олексійовича). Але в широкому сенсі йдеться про взаємопроникнення влади (великої політики) і бізнесу, коли бізнес використовується для отримання влади, а влада – для надприбутків в бізнесі. А далі – хто в футбол вкладає, хто в мистецькі іграшки.

А на іншому полюсі – соціальні проблеми і зубожіння більшості населення. І це взаємопов’язані речі. Оффшорізація української економіки, ухиляння наших багатіїв (і не тільки) від податків – це одна з головних причин масової бідності в Україні. І це теж урок, але вже для простих українців, врешті решт і для всієї нашої політики.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що п’ятий президент України Петро Порошенко купував дорогі предмети інтер’єру та мистецтва через офшорні компанії. Це повідомив міжнародний Центр із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) 3 травня.

Як виявили розслідувачі з документів, оприлюднених внаслідок витоку 2019 року, на початку 2010-х Порошенко нібито отримав контроль над шістьма офшорними компаніями за допомогою свого помічника Сергія Зайцева. Це, стверджують вони, стало можливим завдяки діям австрійського банку Raiffeisen.

За даними авторів, ще 11 компаній, які обслуговуються в Raiffeisen, пов’язані з бізнес-імперією Порошенка.

«Raiffeisen ідентифікував Зайцева як бенефіціарного власника більшості з цих компаній і він підписав корпоративні документи для інших – навіть коли вони керували десятками мільйонів доларів для Порошенка до та під час його президентства, відповідно до листів та документів, отриманих OCCRP», – йдеться в повідомленні.

Як йдеться в розслідуванні, у квітні 2013 через одну з таких компаній, Vernon, Порошенко закупив предметів мистецтва на 4,8 мільйона фунтів стерлінгів. Серед них – полотно Іллі Репіна «Козаки на Чорному морі».

Своєю чергою у відповідь на запит OCCRP юристи п’ятого президента заявили, що він не має стосунку до жодної із зазначених компаній.

«Петро Порошенко не є акціонером, кінцевим бенефіціарним власником чи співробітником жодної з цим компаній», – йдеться у відповіді, підписаної «юридичними радниками Петра Порошенка із захисту репутації від поширення фейкових новин та упереджених розслідувань».

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *