Розкол! ОПЗЖ все – Медведчук і Ко в істериці, Ахметов йде. Фатальний ранок – просто в Раді, це крах!

В оточенні найбагатшого українця, олігарха Ріната Ахметова, який вперше за останні 15 років не має своєї повноцінної фракції у Верховній Раді, розмірковують про запуск нової партії.

Про це пише “Українська правда” з посиланням на власні джерела в оточенні Ахметова.

“Коментарі” дізналися в експертів, чи можлива умовна “Партія регіонів 2.0”, якою вона може бути та чи є у неї перспективи.

Згідно з результатами квітневого дослідження Українського інституту майбутнього, лише половина з виборців, які збираються голосувати, вже визначилася зі своїм вибором. Запит на нові проекти та нові обличчя існує, і серед виборців південних і східних регіонів він навіть вищий. На це звертає увагу колишній глава Комітету виборців України, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“Ці виборці вважають себе недостатньо представленими у владі. Після закриття трьох телеканалів в ОПЗЖ йдуть складні процеси, які відкривають можливості для їх електоральних конкурентів. Безсумнівно, на підприємствах групи Ріната Ахметова є ряд яскравих особистостей, які успішно керують величезними колективами і користуються щирою підтримкою. Той же Вадим Бойченко (міський голова Маріуполя, колишній директор з персоналу та соціальних питань Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча — прим. ред.) не мав конкурентів на місцевих виборах, а гендиректор Авдіївського коксохіму Муса Магомедов отримав майже 65% голосів в окрузі №45 на дострокових парламентських виборах у 2019-му — один із кращих результатів по країні”, — зазначає Ігор Попов.

На його думку, викликом для технологів нового проекту буде вибір всеукраїнського харизматичного лідера, здатного на рівних дебатувати з досвідченими в інтригах київськими політиками.

“Багато успішних управлінців-технократів, потрапляючи в брудний котел публічної політики, програють конкуренцію навіть менш змістовним, але більш артистичним персонам”, — пояснює експерт.

Ще одним важливим викликом для творців нової партії він вважає необхідність зі старту проводити жорстку опозиційну політику.

“Саме на це сформований запит виборців цільової групи. Водночас великий бізнес вимагає продуктивних відносин з владою. У такій ситуації “партія конструктивної опозиції” буде програвати більш агресивним конкурентам, які оголосять нещадну політичну війну президенту й уряду”, — прогнозує Ігор Попов.

Політичний експерт Михайло Чаплига підкреслює, що розмови про реанімацію “Партії регіонів” або “Опозиційний блок” йдуть близько року. При цьому Ахметовим і його оточенням розглядається ряд стратегій.

“Є варіант створення право-ліберального проекту, який асоціюється з екс-прем’єром Гройсманом та його “Українською стратегією”. Також продумується втілення в життя проекту а-ля партія мерів. Те, що намагалися на місцевих виборах реалізувати в рамках “Пропозиції” або “За Майбутнє”. Але ахметовські хочуть створювати саме свою партію мерів, назви для якої поки немає. Розрахунок на мерів міст південного сходу, де Ахметов провів у місцеву владу чимало своїх людей. Третій варіант — лівий політичний проект на базі Опоблоку, але новий. Питання не в назві, а в тому що це буде саме ліва ідеологія. Швидше за все — на підставі партії “Наші”. Не виключається і компіляція цих варіантів. Коли яйця розкладуть, умовно кажучи, в різні кошики”, — каже Михайло Чаплига.

Він вважає, що ставка на мерів може не спрацювати. Адже бути ефективним градоначальником ще не значить бути ефективним політиком всеукраїнського рівня.

“Більш успішним може бути альтернатива проекту “Наш край”, де основний упор робиться не на мерів, а на депутатів місцевих рад, — вважає Михайло Чаплига. — Думаю, що оновлений проект Опоблоку не шукатиме партнерів. Біда оригінального ОБ була в тому, що намагалися схрестити бика і трепетну лань — і порвалися ще на злеті. Багато було спонсорів та інтересів, і дуже часто бізнес-інтереси перетиналися. І це створювало напругу і розколи”.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *