Годину тому! Країну сколихнула потужна заява, плани “злито” – будує імперію. Зеленський недозволить: непомірна ціна

Днями, міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що президент РФ Володимир Путін спробує відновити Російську імперію. Такі слова в ефірі одного з українських телеканалів прокоментував російський політолог Дмитро Орєшкін.

“По-моєму, Путін рухається в прямо протилежному напрямку, і це єдино можливий шлях. Тому що, одна справа говорити, що ми підіймаємося з колін, приєднуємо нові території, а насправді здійснювати це на практиці у 21-му столітті. Річ у тому, що на відміну від 19-го століття, коли приєднання територій означало посилення військової могутності, тому що з’являлося більше рекрутів, військові бази й данину можна було збирати, зараз ситуація прямо протилежна.

Території — це те, що потребує інвестицій, те, куди треба вкладати, а не щось вилучати. Це відкриття у світовій науці відбулося в середині минулого століття, коли Британія змушена була по-доброму відмовитися від імперії просто тому, що їй, умовно кажучи, не вистачало сил утримувати солдатів, щоб розділяти індійців від пакистанців, які конфліктували. Тоді ж і закордонні бази стали дорогими, й ідея приєднання територій виявилася для просунутих держав глибоко відсталою. Остання спроба була гітлерівська. Зараз ми просто не бачимо цього”, — сказав він.

Експерт відзначає, що Путін схоже “застряг” у 19-му столітті.

“Навіщо Заходу завойовувати території Росії, якщо всі ресурси з цієї території сама Росія поставляє на світовий ринок за ті самі гроші, які наші пропагандисти називають зеленим нарізаним папером? А Путін живе в категоріях середини 20-го століття, 19-го, і його прихильники теж. Їм здається, що, приєднавши території, Росія стане більшою, могутнішою. Рівно навпаки. Історія з Кримом це вже показала, за нього доводиться диявольськи багато платити, але люди не хочуть цього бачити. Так що одна справа барабанний дріб і заяви про підйом з колін, і зовсім інше — це практична реальність”, — сказав він.

Джерело: korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *